do -30% na WSZYSTKIE PAKIETY BADAŃ z kodem: KWIEPAK Sprawdź
Strona główna > Neuro profil

Neuro Profil

 

 • Niewielu ludzi ma świadomość istnienia zależności pomiędzy zaburzeniami nastroju, zniechęceniem do pracy, złym samopoczuciem czy wręcz depresją, a organicznymi przyczynami wpływającymi na powyższe stany.
 • Procesy zapalne zogniskowane w obrębie jelit mają bezpośrednie przełożenie na funkcjonowanie ośrodkowego układu nerwowego. Jest to fakt potwierdzony naukowo. NeuroProfil pozwala zdiagnozować te przyczyny psychosomatycznych objawów, które mogły zostać wywołane zaburzeniami w obrębie jelit.
 • Przyczyną tego typu zaburzeń mogą być niedobory  mikroelementów oraz witamin.  Przyczyny niedoborów należy upatrywać w dwóch możliwych sytuacjach – nieodpowiednio zbilansowanej diecie, zawierającej wysokoprzetworzoną żywność,  a także w możliwym procesie zapalnym jelit, który powodować może zaburzenia wchłaniania mikroelementów i witamin.

Badania w ramach oferty Neuroprofil

 • Organix Neuro zwiń opis

  W jakim celu:

  Jest to kompleksowy neuroorganiczny test, na który składa się pakiet badań, gdzie oznaczany jest poziom kwasów organicznych, stanowiących „mapę metaboliczną” ludzkiego organizmu. Dzięki temu możliwe staje się wskazanie różnych chorób o podłożu metabolicznym, ale również niedoborów.
  Do badania pobierana jest próbka moczu, dzięki czemu jest ono zupełnie nieinwazyjne.

  Kiedy:

  Metabolity tryptofanu, które zostają oznaczone w teście, mogą brać udział w występowaniu zaburzeń takich jak: stany lękowe, depresja, schizofrenia oraz wiele innych somatycznych problemów.
  Test jest również pomocny w ustaleniu terapii u dzieci chorych na autyzm.

  Opis badania

  Parametry oznaczane w pakiecie : kwas wanilinomigdałowy, kwas homowanilinowy, kwas 5-hydroksyindolooctwoy, tryptofan, kwas ksanturenowy, kwas kinureinowy, kwas chinolinowy, stosunek L-kinureina/tryptofan, stosunek kwas kinureinowy/L-kinurenina. Metodami spektometrii masowekj oznaczane są matabolity tryptofanu.

 • Badania neurohormonalne - Oznaczanie hormonów w ślinie zwiń opis

  W jakim celu:

  Oznaczanie hormonów w ślinie, zamiast oznaczania ich we krwi, wykazuje wiele korzyści: nieinwazyjność pobrania, bezbolesność pobrania, nadto może zostać wykonane w dowolnej chwili i finalnie – jest ono ukierunkowane na wolną, biologicznie aktywną część hormonu. Niezbędne jest jednak uwzględnienie podczas badania faktu, że poziom wydzielania hormonu w cyklu dobowym nie jest jednolity (występują jego wahania), a w przypadku kobiet należy wziąć także pod uwagę fazę cyklu miesięcznego.

  Kiedy :

  Kiedy podejrzewamy, że to silny stres może wpływać na nasze zdrowie oraz wpływ na funkcjonowanie przewodu pokarmowego.

  Opis badania

  Podczas badania należy brać pod uwagę wahania dobowe wydzielania hormonów oraz fazy cyklu miesięcznego u kobiet.

 • Badania neurohormonalne - Kortyzol zwiń opis

  W jakim celu

  Hormon endogenny, który jest wytwarzany w korze nadnerczy. Wydzielanie kortyzolu wykazuje naturalny rytm dobowy z najwyższym poziomem rano i najniższym o północy. W przypadku stale utrzymującego się stresu, nocne wytwarzanie kortyzolu jest wyraźnie podwyższone i po wstaniu z łózka można wykryć podwyższone stężenie. Najczęściej pozostaje wyraźny podwyższony również w ciągu całego dnia.

  Kiedy

  W dziennym profilu mierzy się stężenie kortyzolu w 5 próbach w ciągu całego dnia. Jest to użyteczne badanie w przypadkach ostrego i przewlekłego stresu.

  Opis badania

  Hormon endogenny, który jest wytwarzany w korze nadnerczy. Wydzielanie kortyzolu wykazuje naturalny rytm dobowy z najwyższym poziomem rano i najniższym o północy. W przypadku stale utrzymującego się stresu, nocne wytwarzanie kortyzolu jest wyraźnie podwyższone i po wstaniu z łózka można wykryć podwyższone stężenie. Najczęściej pozostaje wyraźny podwyższony również w ciągu całego dnia. Głównym zadaniem kortyzolu jest wpływ na homeostazę metaboliczną i adaptację do stresu oraz na gospodarkę węglowodanową, białkową, tłuszczową oraz wapniowo-fosforanową organizmu.

 • Badania neurohormonalne - Melatonina zwiń opis

  W jakim celu

  Hormon regulujący rytm okołodobowy, min. snu i czuwania. Wydzielanie hormonu melatoniny zaczyna się wieczorem i osiąga swój szczyt miedzy 2 i 3 rano. Dzięki badaniu melatoniny można określić, czy na zaburzenia snu wpływa rzeczywiście brak harmonii hormonalnej. Jeżeli odpowiedź jest pozytywna, możliwe staje się wdrożenie kompleksowej terapii.

  Kiedy

  Stężenie tego hormonu w ślinie jest około 3 krotnie niższe od stężenia osoczowego. Poziom melatoniny w organizmie obniża się wraz z wiekiem, a także wpływa negatywnie na niego palenie papierosów i nadużywanie alkoholu. Należy wykonać badanie kiedy mamy problemy ze snem, budzeniem się nocnym i występuje brak ciągłości snu. Również kiedy mamy problem z zasypianie a rano problem ze wstaniem, w stanach nasilonego stresu.

  Opis badania

  Badanie wykonywane jest z 3 próbek śliny pobieranych w godzinach nocnych. Oznaczanie hormonów w ślinie jest badaniem nieinwazyjnym, bezbolesnym, które może być pobierane w dowolnym czasie i miejscu przez samego pacjenta. W ślinie oznaczana jest wolna, nie związaną z białkami transportującymi aktywna forma hormonów. Melatonina to pochodna tryptofanu, która jest syntetyzowana głównie w szyszynce, w pinealocytach. Jej funkcją jest koordynacja pracy zegara biologicznego, reguluję rytm okołodobowy. Ekspozycja na światło hamuje wytwarzanie melatoniny, dlatego też jej największe wydzielanie jest obserwowane między godzina 2, a 4 w nocy. Materiałem do badania jest ślina. Do wykonanie tego pobranie niezbędny jest specjalny zestaw do pobrania, w celu jego uzyskania skontaktuj się z wybranym Punktem Pobrań.
  Inne badane hormony: DHEA, estradiol, progesteron, testosteron.

 • Neurotransmitery zwiń opis

  W jakim celu

  Przyczyną wielu zaburzeń może być niedobór bądź jednego, bądź wielu neuroprzekaźników zarówno w centralnym, jak i w obwodowym układzie nerwowym oraz hormonalnym. Zaburzenia mogą się zatem pojawić w obrębie neuroprzekaźników, jak i wielu hormonów, czego skutkiem mogą być: zaburzenia snu i jedzenia, dekoncentracja, spadek wydajności, nieprawidłowości układu immunologicznego w postaci spadku odporności, rozwój zespołu stresu.
  Badaniu podlegają neurotransmitery: noradrenalina, adrenalina, dopamina, serotonina.

  Kiedy

  Kiedy występują zaburzenia snu, jedzenia, brak koncentracji, obniżenie wydajności, zaburzenia układu immunologicznego.

  Opis badania

  Oznaczenia w dwóch wariantach :
  Pakiet podstawowy: (mocz) - oznaczanie poziomu noradrenaliny, adrenaliny, dopaminy, serotoniny
  Pakiet rozszerzony (mocz, ślina) - oznaczanie poziomu kortyzolu, DHEA, noradrenalina, adrenalina, dopaminy i serotoniny

 • Neuromikroelementy zwiń opis

  W jakim celu

  Dzięki pełnej diagnostyce krwi możliwe staje się wcześniejsze zdiagnozowanie rozpoczynającego się niedoboru składników pokarmowych. Dzięki nowoczesnym parametrom laboratoryjnym możliwa jest w pełni spersonalizowana diagnoza stanu mikroskładników pokarmowych.

  Kiedy

  Często pojawiające się zaburzenia w zachowaniu oraz zdolnościach naukowych, szczególnie u dzieci, występują nierzadko obok problemów immunologicznych o podłożu niedoborów mikroelementów.

  Opis badania

  Badaniu podlegają składniki pokarmowe: wapń, żelazo, potas, miedź, magnez, selen, cynk, jod, chrom, miedź, arginina, cysteina, glicyna, metionina, fenyloalanina, tryptofan, koenzym Q10, Omega-3-index. Badanie dostępne w 4 pakietach .

 • Neurowiatminy zwiń opis

  W jakim celu:

  Badanie oferuje diagnozę szerokiej gamy produktów przemiany materii. Badanie pozwala zdiagnozować następujące zaburzenia: zaburzenia metabolizmu neuroprzekaźników, upośledzenie metabolizmu witaminy B, przerost bakterii, niedobór mikroelementów, niedobór aminokwasów. Badaniu podlegają witaminy: kwas foliowy, witamina B6, witamina B12.

  Kiedy:

  Przesłankami sugerującymi adekwatność wykonania badania są: przewlekła zmęczenie, migrena, zaburzenia koncentracji, depresja, bóle brzucha.

  Opis badania:

  Badanie to obejmuje dwa pakiety : pakiet witamin oraz metabolitów. Badanie moczu w celu wykrywania kwasów organicznych – wykrywa pośrednie produkty metabolizmu witamin i koenzymów zaangażowanych w procesy metaboliczne