-20% na WSZYSTKIE BADANIA I PAKIETY BADAŃ z kodem: 24BADPAK Sprawdź
Strona główna > Cytologia i histopatologia
Cytologia i Histopatologia

Badania cytologiczne - histopatologiczne


Każdego roku nawet 4000 Polek dowiaduje się, że cierpi na raka szyjki macicy. Niestety statystyki wskazują, że blisko połowa z nich umiera, ponieważ zgłosiła się do lekarza zbyt późno.

Proste, bezbolesne i krótkie badanie cytologiczne może uratować Ci życie!

Warunkiem wczesnego wykrycia raka szyjki macicy, pozwalającym na całkowite wyleczenie jest regularne wykonywanie badania cytologicznego - co najmniej raz w roku.

Nowotwór szyjki macicy rozwija się przez wiele lat, nie dając żadnych objawów. Cytologia wykrywa nie tylko stany zapalne, ale wczesne zmiany nowotworowe, które dają szansę na całkowite wyleczenie. Nieprawidłowy wynik badania cytologicznego wymaga poszerzonej diagnostyki, w ramach której mieści się m.in. histopatologia, czyli badanie tkanek pobranych od pacjentki. Cytologię warto wykonywać systematycznie, najlepiej co roku.

W naszej pracowni patomorfologicznej wykonujemy badania cytologiczne ginekologiczne, cytologię moczu, oraz badania histopatologiczne.

Cytologia płynna (cytologia LBC - Liquid Based Cytology) - metoda precyzyjna, ponadto dająca możliwość wykonania badań genetycznych np. HPV z jednego pobrania na podłoże płynne.

Bogate doświadczenie zawodowe zespołu lekarzy specjalistów patomorfologów pozwala zaoferować nasze usługi również w zakresie konsultacji preparatów cytologicznych i histopatologicznych.

Nasz zespół specjalistów patomorfologów doświadczenia zawodowe zdobywał w wiodących ośrodkach akademickich i onkologicznych w kraju i zagranicą.

Każdy nieprawidłowy wynik badania należy skonsultować z lekarzem prowadzącym, który podejmie decyzję co do dalszego postępowania diagnostycznego.