DO -20% NA WYBRANE PAKIETY I BADANIA SPRAWDŹ
Strona główna > Wspieramy projekt społeczny licealistów
WSPIERAMY PROJEKT SPOŁECZNY LICEALISTÓW

WSPIERAMY PROJEKT SPOŁECZNY LICEALISTÓW

 

Wsparcie od ALAB laboratoria dla uczniów z Rzeszowa - pomysłodawców akcji "badaMY”.


Projekt uczniowskiej olimpiady pt: „Zwolnieni z Teorii” otrzymał patronat ALAB laboratoria.  
„Zdecydowaliśmy się wesprzeć działania licealistów, choć jak wiemy projekt: badaMY trwa od lutego. ALAB laboratoria na finiszu tej akcji chce dodać jej mocy. Widzimy, jakie znaczenie mają badania profilaktyczne i jaki potencjał drzemie w młodych ludziach. Warto uświadamiać młodzież, aby wchodząc w dorosłość miała już nowe nawyki i wiedzę dotyczącą profilaktyki.”- podkreśla Milena Moryson-Kowalska, rzeczniczka prasowa ALAB laboratoria.

Celem projektu społecznego „badaMY” jest popularyzowanie idei wykonywania podstawowych badań profilaktycznych. Uczniowie starają się przedstawiać tematy zdrowia w sposób kompleksowy i kierują swoją akcje do grupy rówieśniczej. Za pomocą mediów społecznościowych, ulotek i plakatów licealiści chcą także dotrzeć z promowaniem badań profilaktycznych do mieszkańców Rzeszowa. Poruszają tematy: zdrowego trybu życia, badań medycznych i ich interpretacji. Uświadamiają, jakie są korzyści płynące z profilaktyki oraz wskazują, jak często powinno wykonywać się konkretne badania profilaktyczne.


„To projekt z założenia lokalny, jednak jego cel jest uniwersalny. Chcemy popularyzować badania medyczne takie jak: morfologia krwi, badanie poziomu cholesterolu, ciśnienia, cukru, parametry w moczu itp. Widzimy, że temat jaki podjęliśmy, jest ważny i warto zwiększać grupę dotarcia. Jeśli uda nam się trafić z informacją do uczniów szkół w całej Polsce – będzie to nasz ogromny sukces”- komentuje Bartosz Łapkowski, lider projektu.

Projekt w swoim założeniu, opiera się na celach realizowanych także przez ALAB laboratoria: zwraca uwagę społeczeństwa na badania profilaktyczne wykrywające choroby nowotworowe (rak piersi, jądra czy jelita grubego) oraz choroby, o których istnieniu mało kto wie. Dziewięciu uczniów zaangażowanych w projekt olimpiady, chce trafić ze swoim przekazem przede wszystkim do młodych ludzi w wieku 15 – 35 lat, bo to grupa najrzadziej wykonująca badania i najmniej zdająca sobie sprawę z ich ważności. Jak wykazał „Narodowy Test Zdrowia Polaków 2020” organizowany przez Medonet, ta grupa ma najniższy wskaźnik Indeksu Zdrowia* .

„Trzymamy kciuki za ten projekt. Brawo za pomysł i działanie. Życzymy licealistom: Powodzenia na olimpiadzie!”- podsumowuje Milena Moryson -Kowalska.

 

Kanały komunikowania badaMY:

Instagram: https://www.instagram.com/__badamy__/
Facebook: https://www.facebook.com/badaMY-100822132044411
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCtbmn47oyNNBMP98MkjGODA?guided_help_flow=5
Spotify: https://open.spotify.com/show/6DTIVQ6O8fPsFHNbu5r0lX
TikTok: https://www.tiktok.com/@badamy_?lang=pl-PL

*(Indeks Zdrowia pokazuje, w jakim stopniu odpowiedzi badanego na zadane pytania i deklarowane w nich działania, dotyczące profilaktyki chorób oraz zdrowego stylu życia, pokrywają się z zaleceniami ekspertów).