KARIERA
KONTAKT
COVID 19
UMÓW SIĘ ONLINE
CENTRUM WIEDZY
WYJĄTKOWY MEDAL DLA ALAB LABORATORIA

WYJĄTKOWY MEDAL DLA ALAB LABORATORIA

 

Grupa ALAB wspiera ULTRAKREW

 

214 439 ml zebranej krwi - to wynik tegorocznej zbiórki krwi w ramach V ogólnopolskiej akcji społecznej Ultrakrew. Cieszymy się, że Grupa ALAB mogła być partnerem tej szlachetnej inicjatywy, która już od pięciu lat łączy: aktywność na świeżym powietrzu, honorowe oddawanie krwi i pomoc innym. Do tej pory organizatorzy i uczestnicy projektu zimą pokonali ponad 2700 km wzdłuż polskiego wybrzeża Bałtyku i zebrali łącznie ponad 1800 litrów krwi.

„Pasja i chęć czynienia dobra towarzyszą Ultrakrwi od początku. Dlatego wsparliśmy inicjatywę tym, co robimy najlepiej także z poczuciem odpowiedzialności - badaniami w kierunku SARS-CoV-2” - komentuje Agata Strukow – ambasadorka akcji w ALAB laboratoria

Grupa ALAB wsparła cały zespół organizacyjny Ultrakrwi badaniami w kierunku COVID-19, aby zapewnić bezpieczeństwo przebiegu akcji. Serce i determinacja organizatorów, przekłada się na piękny odbiór tej szlachetnej idei. Warto dodać, że Ultrakrew ma piękną historię powstania. Wszystko zaczęło się od dramatycznej historii osoby z rodziny pomysłodawcy Ultrakrwi – osoby zdrowej i dbającej o siebie, która nagle trafiła do szpitala. Jej stan pogorszył się i zapadła w śpiączkę. Lekarze z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku zdiagnozowali niezwykle rzadką chorobę, w wyniku której płytki krwi ulegają rozpadowi, tworząc skrzepy. Leczenie i próba wyprowadzenia ze śpiączki wiązały się m.in. z podawaniem jej dużej ilości osocza z krwi. Ta historia zakończyła się pozytywnie – osoba wyszła ze śpiączki i wróciła do pełnej sprawności. Gdyby nie lekarze, krew, sprzęt, leki oraz jej osobista determinacja – to finał tej walki mógłby być tragiczny. Kiedy trwała walka o życie, Jacek Bastian złożył obietnicę przy łóżku szpitalnym: „Jeśli Ty wrócisz do nas, to ja dla Ciebie przebiegnę polskie wybrzeże”. Słowa dotrzymał, wsparty przyjaciółmi, którzy dołączyli się do jego biegu. Tamto zobowiązanie przerodziło się w coś więcej - inicjatywę społeczną pod hasłem: Ultrakrew „Każdy ma swój krwiobieg” i dziś dotyczy kolejnych chorych i pomaga kolejnym osobom dać szanse na zdrowe życie.

Ze względu na ograniczenia wywołane pandemią, tegoroczna edycji Ultrakrwi była dużym wyzwaniem logistycznym, szczególnie w części sportowej. Towarzyszący akcji marszobieg wzdłuż wybrzeża, obejmował dystans 550 km i trwał - 18.01 - 24.01.2020 w prawdziwie zimowej aurze.

Ultrakrew to także piękne małe gesty. Po zakończeniu akcji ALAB otrzymała od Ultrakrwi cudowną bransoletkę, która została zrobiona przez dzieci z niepełnosprawnością intelektualną wraz z ich nauczycielami ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Lidzbarku Warmińskim. Bransoletka ma znaczenie symbolu akcji - honorowego medalu dla organizacji która ją wsparła. Pięć charakterystycznych jej elementów, nawiązuje do piątej edycji, co więcej splot sznurka to tzw. żeglarski węzeł V .

„Dziękujemy ALAB laboratoria za wsparcie i zaangażowanie, nasza współpraca przy okazji akcji zbiórki krwi przerodziła się także w coś więcej, ale o tym niebawem”- komentuje organizator zbiórki Jacek Bastian i jak dodaje: „ Celem Ultrakrwi jest promocja honorowego krwiodawstwa. Ale ciągle chcemy rozwijać tę inicjatywę, poszerzać o kolejne obszary. Mamy nadzieję, że razem możemy więcej”

Szczegóły akcji - strona organizatora: https://www.facebook.com/Ultrakrew/