-20% na WSZYSTKIE PAKIETY BADAŃ z kodem: PAZ23 Sprawdź
Strona główna > Kto jest odporny na covid-19? szukamy odpowiedzi!
KTO JEST ODPORNY NA COVID-19? SZUKAMY ODPOWIEDZI!

KTO JEST ODPORNY NA COVID-19? SZUKAMY ODPOWIEDZI!

 

Od kilku miesięcy cały świat zmaga się z pandemią COVID-19. U większości chorych infekcja przebiega w sposób łagodny,
ok. 15% przejdzie ją z nasilonymi objawami,a 5 % doświadczy bardzo ciężkiego przebiegu choroby, która może zakończyć się śmiercią pacjenta. Na dziś wiadomo, że są pewne czynniki determinujące ryzyko ciężkiego przebiegu choroby, jak np. schorzenia współistniejące (szersza informacja na ten temat w artykule https://centrum-wiedzy.alablaboratoria.pl/choroby-wspolistniejace-koronawirus/), jednak nasza wiedza na ten temat jest ciągle niewystarczająca i nie wiemy kogo w szczególności należy chronić przed takim przebiegiem COVID-19.

Naukowcy na cały świecie szukają algorytmu jak to działa, wśród nich są także Polacy. Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie oraz firma MNM Diagnostics stworzyły Polską Grupę Badawczą, która prowadzi badanie naukowe "Ocena ryzyka przebiegu COVID-19 oraz identyfikacja osób o zwiększonej oporności na infekcję wirusem SARS-CoV-2 COVID-19". Założeniem projektu jest hipoteza, iż sposób przebiegu choroby uwarunkowany jest genetycznie.
Badanie jest częścią projektu ogólnoświatowego i z wielką przyjemnością informujemy, iż jesteśmy w ten projekt zaangażowani,
poprzez wykonywanie badań laboratoryjnych. Zapraszamy wszystkich ozdrowieńców do wzięcia w nich udziału, każdy może być współautorem bardzo ważnego odkrycia.

Więcej szczegółów na temat akcji, jak wziąć w niej udział na stronie https://odporninacovid.pl/.

 

Będzie nam miło, jeśli podzielisz się z nami swoją opinią, wypełniając ankietę