do -30% na WSZYSTKIE PAKIETY BADAŃ z kodem: MAR30 Sprawdź
Strona główna > Urząd marszałkowski
URZĄD MARSZAŁKOWSKI

URZĄD MARSZAŁKOWSKI

 

Testy dla mazowieckich lekarzy od ALAB laboratoria

Zarząd województwa mazowieckiego przy współpracy z ALAB laboratoria rozpoczął akcję badania personelu mazowieckich szpitali na obecność wirusa SARS-CoV-2. W ramach przeprowadzonych badań wykonane zostanie blisko 11 tys. testów w 70 placówkach.

„Rzetelność naszych badań jest naszym priorytetem, cieszymy się że akcja wspierania personelu medycznego pozyskała partnera, jakim jest Urząd Wojewódzki. Dziękujemy za zaufanie. Każdy test to poszerzenie spektrum wiedzy na temat rozprzestrzeniania się wirusa, to walka z chorobą, której wciąż się uczymy ”
– podkreśliła  Ewa Małkowska – prezes Alab laboratoria

Dzięki współpracy ALAB laboratoria i Samorządu Województwa Mazowieckiego, personel mazowieckich szpitali, u którego wystąpiło podejrzenie kontaktu z osobą zarażoną SARS-CoV-2 będzie miał szybszy dostęp do testów.

 „Testy są ciągle priorytetem w walce z wirusem. Dlatego zdecydowaliśmy o zwiększeniu puli środków na testy dla mazowieckich medyków. Chcemy, aby personel mazowieckich szpitali czuł się bezpiecznie i pewnie, niosąc pomoc chorym. Nie może być tak, że te najbardziej teraz potrzebne osoby - lekarze, ratownicy, pielęgniarki, personel medyczny czekają na wyniki nawet ponad 50 godzin”
- komentuje Adam Struzik – marszałek województwa mazowieckiego

Obecne badania, na których wyniki trzeba czasami czekać wiele godzin paraliżują pracę lekarzy i całych oddziałów. Ci, którzy są na pierwszej linii frontu – lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni muszą mieć możliwość szybkiego sprawdzenia, czy nie doszło u nich do zakażenia. Z darmowych badań w ALAB laboratoria skorzystać będą mogli członkowie personelu medycznego z podejrzeniem zakażenia oraz ci, którzy mogli mieć kontakt z takimi osobami.
 
Zespół ALAB laboratoria udostępni wszystkim podmiotom, na które wojewoda mazowiecki nałożył obowiązek podwyższonej gotowości, nowoczesne testy na obecność wirusa SARS-CoV-2. Diagnostyka będzie odbywać się metodą RT-PCR – zgodnie z rekomendacjami WHO, testem z certyfikatem IVD, zwalidowanym i wiarygodnym dla wykrycia SARS-CoV-2.