Do -50% na WSZYSTKIE BADANIA z kodem: BAD247 Sprawdź
Strona główna > Domy pomocy społecznej
DOMY POMOCY SPOŁECZNEJ

DOMY POMOCY SPOŁECZNEJ


W ALAB laboratoria realizowana jest diagnostyka warszawskich seniorów

 

W okresie epidemii ALAB laboratoria w ramach ochrony personelu medycznego i opiekuńczego - szczególnie narażonej grupy zawodowej - realizuje badania w kierunku koronawirusa współpracując z Urząd Miasta Warszawy. Pracownicy Domów Pomocy Społecznej i Stołecznego Centrum Opiekuńczo – Leczniczego Sp. z o.o. zyskają dzięki ALAB laboratoria rzetelną i szybką diagnozę. Badania są finansowane z budżetu m.st. Warszawy.

„To bardzo ważne, aby w DPS-ach, gdzie sytuacja jest bardzo trudna ze względu na stan podwyższonego ryzyka zachorowań na Covid-19, testować pracowników mając na względzie ich bezpieczeństwo. Cieszymy się, że możemy być partnerem tej akcji. Nasze laboratoria są przygotowane do realizacji szybkiej diagnozy, tak aby zagwarantować ciągłość opieki seniorom ”
– podkreśla Mariola Krasucka- - Kierownik ds. usługi laboratoryjnej w Alab laboratoria

W ALAB laboratoria zdajemy sobie sprawę z tego jak ważne jest badanie opiekunów dla zachowania zdrowia i życia seniorów przebywających w Domach Pomocy Społecznej. To oni z największym prawdopodobieństwem mogą być nosicielami wirusa i doprowadzić do rozprzestrzenienia się COVID-19 wśród pensjonariuszy.
 
Zadaniem Alab laboratoria jest usprawnienie tego procesu rzetelną i terminową diagnostyką. W Domach Pomocy Społecznej, mając na celu bezpieczeństwo pensjonariuszy pobieramy próbki pracownikom, w szczególności personelowi opiekuńczemu pod kątem obecności wirusa SARS-CoV-2 przy użyciu najnowocześniejszych testów genetycznych. Z kolei w SCOL Sp. z o.o. testy są wykonywane pracownikom oraz pacjentom.

Nasz wykwalifikowany personel w bezpieczny sposób pobiera materiał genetyczny od pracowników DPS w miejscu ich pracy. Diagnostyka wirusa SARS-CoV-2 odbywa się metodą RT-PCR – zgodnie z rekomendacjami WHO, testem z certyfikatem IVD, wiarygodnym dla wykrycia SARS-CoV-2.