do -40% na WSZYSTKIE BADANIA z kodem: LATOBAD Sprawdź
Strona główna > Fundacja ronalda mcdonalda
Fundacja Ronalda McDonalda

Fundacja Ronalda McDonalda


ALAB laboratoria i Fundacja Ronalda McDonalda badają warszawski personel medyczny

Monitoring stanu zdrowia personelu medycznego, czyli osób, które są na pierwszym froncie walki z epidemią SARS-CoV-2, jest kluczowy dla ich życia i zdrowia, ale także bezpieczna dla zdrowia pacjentów. ALAB laboratoria wspólnie z Fundacją Ronalda McDonalda przeprowadził na terenie Warszawy akcję badania pracowników służby zdrowia na obecność wirusa COVID-19. Pobranie testów odbyło się na terenie kampusu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w dniach 28 i 30 kwietnia 2020 i objął pracowników Dziecięcego Szpitala Klinicznego oraz Samodzielnego Centralnego Szpitala Klinicznego.

Rzetelne badania, ich wiarygodność to nasza misja, a dzięki takim organizacjom jak Fundacja Ronalda McDonalda możemy działać z najwyższą starannością na rzecz środowiska medyków
- podkreśla Ewa Małkowska - prezes Alab laboratoria

 

Fundacja Ronalda McDonalda udostępniła na tę okazję specjalistyczny ambulans medyczny - mobilną klinikę, w którym pobierany był materiał do przeprowadzenia testów na obecność COVID-19 u 260 członków personelu medycznego z warszawskich szpitali. Analiza próbek realizowana była w specjalistycznym laboratorium medycznym ALAB. Lekarze, pielęgniarki i personel otrzymywali indywidulany kod kreskowy i po 24 h odbierali wynik w systemie on-line ALAB.

 

Wykonujemy badania stosując odczynniki z certyfikatami CE oraz IVD zgodnie z zaleceniami WHO. Laboratoria ALAB zostały wpisane na listę laboratoriów COVID prowadzaną przez Ministerstwo Zdrowia, spełniając tym samym kryteria bezpieczeństwa, niezbędnego wyposażenia oraz personelu z wieloletnim doświadczeniem i kwalifikacjami.
mówi Ilona Surożyńska – Godzina z grupy ALAB laboratoria.

 

Wielu pracowników biura McDonald’s jest wolontariuszami Fundacji Ronalda McDonalda w Szpitalu Pediatrycznym WUM.  Środki, które pozwoliły na zakup 260 testów dla pracowników szpitali kampusu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego to efekt zbiórki osób zatrudnionych w biurze McDonald’s Polska.

 

„W ten sposób chcemy podziękować służbom medycznym za nieocenione zaangażowanie – jesteście wielcy!”
mówi uczestnik zbiórki.

 

Projekt jest wspólną inicjatywą Fundacji Ronalda McDonalda i firmy ALAB laboratoria, których współpraca na rzecz skutecznej diagnostyki zwiększa bezpieczeństwo w świadczeniu usług medycznych.