do -40% na WSZYSTKIE BADANIA z kodem: LATOBAD Sprawdź
Strona główna > Bnp paribas
BNP Paribas

BNP Paribas


ALAB laboratoria i BNP Paribas razem przebadają polskich diagnostów

Pracownicy laboratoryjni, choć znajdują się w cieniu walki z rozprzestrzeniającą się epidemią COVID- 19, są bezpośrednio narażeni na kontakt z wirusem. W trosce o ich bezpieczeństwo ALAB laboratoria dzięki finansowemu wsparciu banku BNP Paribas przeprowadzi testy na obecność SARS CoV - 2 dla diagnostów laboratoryjnych w całym kraju. Akcja zyskała przychylność Krajowej Izby Diagnostów Laboratoryjnych.

 

Pracownicy laboratoriów wykonują dziennie tysiące testów na obecność SARS-CoV-2, wspierając służbę zdrowia w walce z epidemią. Ich praca, chociaż niewidoczna ma kluczowe znaczenie dla opanowania sytuacji epidemiologicznej w kraju. Wielu z nich, pomimo bezpośredniego kontaktu z wirusem, pozbawionych jest stałego nadzoru stanu zdrowia i dostępu do testów.

Akcja Alab laboratoria – Wspieramy personel medyczny - zyskała finansowe wsparcie Banku BNP Paribas

Zdajemy sobie sprawę z tego, że to właśnie zwiększenie liczby wykonywanych testów na obecność SARS-CoV-2 ma kluczowe znaczenie dla walki z pandemią. Dlatego po raz kolejny zdecydowaliśmy o zakupie puli testów z przeznaczeniem dla osób będących na pierwszej linii walki. Teraz 500 testów trafi do diagnostów laboratoryjnych, którzy są w ramach wykonywania  swojej pracy szczególnie narażeni. Mamy nadzieję, że ta pomoc przyczyni się do szybszej wygranej z pandemią
– komentuje Maria Krawczyńska, Dyrektor Biura Społecznej Odpowiedzialności Biznesu Banku BNP Paribas.

W celu zapewnienia najwyższej dokładności wyników, ALAB laboratoria, będące jednostką zatwierdzoną do diagnostyki wirusa SARS-CoV-2, przeprowadzi badanie metodą RT-PCR, testami z certyfikatem IVD, wysoce wiarygodnymi dla wykrycia koronawirusa. ALAB laboratoria znajduje się na Liście Ministerstwa Zdrowia jako jednostka zatwierdzona do diagnostyki wirusa SARS-CoV-2.


Wspólna akcja ALAB laboratoria, BNP Paribas przy wsparciu KIDL obejmuje pracowników laboratoriów ulokowanych w publicznych placówkach w całej Polsce. Do udziału w akcji swoje placówki mogą zgłaszać kierownicy. Zainteresowanych wzięciem udziału w akacji prosimy o kontakt z Działem Obsługi Klienta ALAB laboratoria poprzez infolinię: 22 349 68 12 lub mailowo: korona.obsluga@alab.com.pl.