do -40% na WSZYSTKIE BADANIA z kodem: LATOBAD Sprawdź
Strona główna > Domy pomocy społecznej

DOMY POMOCY SPOŁECZNEJ

 

ALAB laboratoria przebada pracowników warszawskich Domów Pomocy Społecznej


W ramach ochrony seniorów przebywających w Domach Pomocy Społecznej, ALAB laboratoria wspólnie z Urzędem Miasta Warszawy rozpoczyna akcję badania pracowników stołecznych DPSów. Zostaną oni sprawdzeni pod kątem obecności wirusa SARS-CoV-2 przy użyciu najnowocześniejszych testów genetycznych.

- Kupimy 4 tys. badań laboratoryjnych w zakresie zakażeń koronawirusem dla pracowników DPS. - napisała w sobotę Karolina Gałecka, rzeczniczka ratusza.

W ALAB laboratoria zdajemy sobie sprawę z tego jak ważne dla bezpieczeństwa seniorów przebywających w Domach Pomocy Społecznej jest badanie ich opiekunów. To oni z największym prawdopodobieństwem mogą być nosicielami wirusa i doprowadzić do rozprzestrzenienia się COVID-19 wśród pensjonariuszy.
Z tego powodu zdecydowaliśmy się na udostępnienie Mobilnego Punktu Pobrań ALAB laboratoria. Pozwoli to w bezpieczny sposób pobrać materiał genetyczny od pracowników DPS w miejscu ich pracy. Diagnostyka wirusa SARS-CoV-2 odbywa się metodą RT-PCR – zgodnie z rekomendacjami WHO, testem z certyfikatem IVD, zwalidowanym i wiarygodnym dla wykrycia SARS-CoV-2.