-20% na WSZYSTKIE PAKIETY BADAŃ I BADANIA z kodem: CZERW2024 Sprawdź
Strona główna > Fałszywe wiadomości e-mail
Fałszywe wiadomości e-mail

Fałszywe wiadomości e-mail

Informujemy, że za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłane są fałszywe wiadomości e-mail. Adres nadawcy zakończony @alab.com.pl, tytuł oraz treść może wskazywać, że korespondencja pochodzi z naszej firmy. Ma ona skłonić do otwarcia załącznika, który może zawierać szkodliwe oprogramowanie. 

Prosimy więc o zwrócenie szczególnej uwagi, czy mimo, że nadawca posługuje się imieniem i nazwiskiem znanego Państwu pracownika Grupy ALAB, wiadomość nie wzbudza żadnych podejrzeń. Należy również zwrócić uwagę na treść wiadomości, a także czy zawiera stopkę nadawcy oraz logo ALAB. 

Fałszywe wiadomości nie są wysyłane z naszych serwerów i tego typu działania nie są niestety możliwe do natychmiastowego zablokowania. Podejmujemy wszelkie możliwe kroki w celu zidentyfikowania sprawcy i zablokowania dalszych działań tego podmiotu.

Uspokajamy, że żadne Państwa dane nie zostały wykradzione oraz nie było włamania. Jest to podszywanie się pod domenę, ale bez dostępu do danych. Protokoły  komunikacyjne opisujące sposób przekazywania poczty elektronicznej, w niektórych wypadkach pozwalają wysyłać maila z innego źródła (serwera na innej domenie), a jako nadawcę pokazać kogoś innego. Niestety to dość powszechna forma spamowania. 

W przypadku pojawienia się jakichkolwiek pytań bądź wątpliwości związanych z powyższą informacją, prosimy o kontakt z naszym działem IT pod adresem e-mail incydenty@alab.com.pl 

Prosimy o zachowanie ostrożności dla wspólnego bezpieczeństwa.