KARIERA
KONTAKT
COVID 19
UMÓW SIĘ ONLINE
CENTRUM WIEDZY
x
Ogólnopolska sieć laboratoriów analiz medycznych


Toxoplazma gondi - p/c IgM (X45)

 • Kiedy i w jakim celu

  Sprawdź aktualne AKCJE PROFILAKTYCZNE ze zniżką do 15% na wybrane badania do 31.08.2020.     Chcesz korzystać ze stałej zniżki? Załóż KONTO PACJENTA z Osobistym Kodem Rabatowym.

  Masz pytania związane z doborem badań lub laboratoryjną interpretacją wyników? ZAPYTAJ LABORATORIUM.

  Wykonywane u kobiet planujących ciążę lub będących w ciąży, oraz u osób, u których podejrzewa się zakażenie Toxoplasma gondii.

 • Charakterystyka badania

  Celem badania jest określenie poziomu przeciwciał IgM przeciwko pasożytom Toxoplasma gondii. Przeciwciała Toxo IgM pojawiają się po kilku dniach od zarażenia osiągając maksimum w ciągu 2 tygodni. Mogą być wskaźnikiem pierwotnego, świeżego zakażenia. Mogą również wskazywać na reaktywację zakażenia. Przeciwciała Toxo IgM mogą pozostawać we krwi przez wiele miesięcy (lat) po infekcji. Zdarzają się przypadki, w których występują fałszywie dodatnie wyniki przeciwciał Toxo IgM. Do infekcji dochodzi przez spożycie surowego lub niedogotowanego mięsa zawierającego cysty Toxoplasma gondii lub poprzez spożycie pokarmu zanieczyszczonego moczem, kałem czy śliną zwierząt chorych na toksoplazmozę. Zakażenie zwykle przebiega bezobjawowo lub przejawia się zmianami w ośrodkowym układzie nerwowym (utrata wzroku, uszkodzenia mózgu).

 • Badania powiązane

  Toxoplasma gondii – test potwierdzenia (IIF) IgG + IgA + IgM , Toxoplazma gondi - p/c IgG (X41)


 • sprawdź
  cenę badania
  to badanie możesz kupić w naszym
  sklepie internetowym
  pobierz
  kartę badania*
  X
  * Karty badań nie dotyczą pakietów, wyłącznie pojedynczych badań (składowych pakietów). W przypadku braku karty do pobrania, prosimy o kontakt z lokalnym działem obsługi klienta : https://www.alablaboratoria.pl/form/pok