Toxoplasma gondii przeciwciała IgG (X41)

  Kiedy i w jakim celu

  Celem badania jest określenie poziomu przeciwciał IgG przeciwko pasożytom Toxoplasma gondii. Wykonywane u kobiet planujących ciąże lub będących w ciąży oraz u osób, u których podejrzewa się zakażenie Toxoplasma gondii.

  Charakterystyka badania

  Przeciwciała Toxo IgG pojawiają się po 1-2 tygodniach od zarażenia. Ich miano narasta w ciągu 6-8 tygodni, a następnie zmniejsza się na przestrzeni kilku miesięcy lub lat. Do infekcji dochodzi przez spożycie surowego lub niedogotowanego mięsa zawierającego cysty Toxoplasma gondii lub poprzez spożycie pokarmu zanieczyszczonego moczem, kałem lub śliną zwierząt chorych na toksoplazmozę. Zakażenie zwykle przebiega bezobjawowo lub przejawia się zmianami w ośrodkowym układzie nerwowym (utrata wzroku, uszkodzenia mózgu). Objawy ze strony ośrodkowego układu nerwowego pojawiają się najczęściej jako wady wrodzone lub tuż po urodzenie, dlatego diagnostykę w kierunku zakażenia toksoplazmozą poleca się pacjentkom w wieku prokreacyjnym oraz w ciąży.

  Kup badanie w
  sklepie internetowym
  Sprawdź
  cenę badania
  Pobierz
  kartę badania*
  X
  *Karty badań nie dotyczą pakietów, wyłącznie pojedynczych badań (składowych pakietów). W przypadku braku karty do pobrania, prosimy o kontakt z lokalnym działem obsługi klienta : https://www.alablaboratoria.pl/form/pok