Pismo informacyjne w sprawie naruszenia danych osobowych
Strona główna > Poradnia genetyczna
Poradnia Genetyczna

Poradnia Genetyczna

 

Zapraszamy do skorzystania z naszej nowej oferty w postaci konsultacji genetycznych, które będzie prowadził dr med. Paweł  Szyld - lekarz medycyny, genetyk kliniczny, zajmujący się poradnictwem genetycznym, chorobami rzadkimi i wadami, również poradnictwem prenatalnym i dla osób z chorobami genetycznymi w historii rodzinnej, planujących posiadanie potomstwa.

Studia medyczne rozpoczął na Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, a po rocznej wymianie studenckiej w ramach programu Erasmus ukończył je na Ruhr Universität w Bochum w Zagłębiu Ruhry, Niemcy. Tam też obronił doktorat z eksperymentalnej genetyki molekularnej prowadząc badania nad granulomatozą Wegenera. Doświadczenie kliniczne zdobywał pracując trzy lata na oddziałach: medycyny wewnętrznej, udarowym, kardiologicznym, geriatrycznym i paliatywnym. Od roku 2010 udziela porad genetycznych. Pracował w instytutach genetycznych na Ruhr Universität w Bochum i Charite w Berlinie. Obecnie pracuje w jednej z największych przychodni genetycznych w Berlinie.
Jest częstym uczestnikiem wielu konferencji i zjazdów naukowych, autorem lub współautorem publikacji, głównie w czasopismach naukowych zagranicznych.

Ma duże doświadczenie w zakresie poradnictwa genetycznego, a dodatkowo wyróżnia go naukowa pasja i wyjątkowa empatia - to właśnie jego ciepły charakter sprawia, że jest bardzo lubiany przez swoich Pacjentów.

Porady genetyczne w zakresie:

  • dziedzicznych chorób nowotworowych (rak piersi, rak jelita grubego i inne)
  • genetycznej diagnostyki prenatalnej (nieinwazyjne oraz inwazyjne możliwości diagnostyki w trakcie ciąży)
  • genetycznych przyczyn problemów z zajściem w ciążę
  • genetycznych przyczyn poronień samoistnych
  • zaburzeń rozwoju dzieci o podłożu genetycznym
  • genetycznych chorób przemiany materiI
  • innych chorób, w których podejrzewane są przyczyny genetyczne.

Porada genetyczna daje szanse wyjaśnienia problemu o podłożu genetycznym, który pojawił się w rodzinie. W rozmowie z lekarzem zbierane są informacje o rodzinie oraz stanie zdrowia Pacjenta. Lekarz genetyk informuje w trakcie porady o sposobie dziedziczenia, możliwości oceny ryzyka pojawienia się obciążenia chorobą u kolejnych dzieci, możliwości pojawienia się choroby u innych członków rodziny. Przedstawiane są aktualne możliwości diagnostyki genetycznej. Po dokonaniu diagnostyki omawiane jest znaczenia wykrytych mutacji oraz możliwości leczenia.

  • Konsultacje będą się odbywały w Przychodni Prima w Warszawie, ul. Nowogrodzka 84/86, (przy Pl. Zawiszy) www.przychodnia-prima.pl
  • W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat konsultacji oraz umówienia wizyty, prosimy o kontakt z Przychodnią Prima pod nr tel. (22) 629-59-07, 0 600-385-617