-20% na WSZYSTKIE BADANIA I PAKIETY BADAŃ z kodem: 24BADPAK Sprawdź
Strona główna > Zdrowo powiedziane
ZDROWO POWIEDZIANE

ZDROWO POWIEDZIANE


Drodzy Pacjenci!

Serdecznie zapraszamy na cykl wywiadów, które odbyły się w Radio Kolor. Nasi eksperci dzielą się swoją wiedzą i odpowiadają na najczęściej zadawane pytania dotyczące badań laboratoryjnych. Podejmują tematy z zakresu alergologii, toksykologii, mikrobiologii, badań specjalistycznych czy histopatologii.
 

1.    Martyna Lewandowska – diagnosta laboratoryjny, product manager ds. alergologii w ALAB laboratoria wyjaśnia: czym jest alergen, co to jest reakcja krzyżowa oraz na czym polega i dla kogo jest przeznaczona diagnostyka molekularna?
 

 

2.    Lek. med. Agata Strukow – dyrektor ds. marketingu medycznego w ALAB laboratoria opowiada o diagnostyce niedoborów witaminy D, który jest powszechny w całej naszej szerokości geograficznej. Wyjaśnia co jest warunkiem efektywnej i skutecznej suplementacji witaminy D, jak przygotować się do badania oraz kto przede wszystkim powinien kontrolować jej stężenie w surowicy?

 

 3.    dr n. farm. Łukasz Paprotny – specjalista laboratoryjnej toksykologii medycznej, kierownik Centrum Badawczo Rozwojowego w ALAB laboratoria porusza temat narkotyków i substancji psychoaktywnych. Jest to temat trudny, który może dotknąć każdego z nas. Wysłuchaj wywiadu i dowiedz się jak rozpoznać osobę, która znajduje się pod wpływem środków psychoaktywnych? Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze testu diagnostycznego? A także jakie jest ryzyko wystąpienia reakcji krzyżowych podczas badania?

 

 

4.    Lek. med. Agata Strukow – dyrektor ds. marketingu medycznego w ALAB laboratoria porusza temat suplementów diety. Jest to temat powszechny i wszystkim dobrze znany. Niestety suplementy są często stosowane przez nas w nadmiarze i w dodatku bez uprzedniego sprawdzenia ich niedoborów w organizmie. Wiele osób zapomina przy tym, że mogą być one szkodliwe dla naszego zdrowia. Jak zastosować odpowiednią suplementację? Jakie pierwiastki i witaminy wpływają na naszą odporność? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w materiale.