do -40% na WSZYSTKIE BADANIA z kodem: LATOBAD Sprawdź
Strona główna > Nagranie z webinarium "oś jelita mózg. możliwości diagnostyczne u dzieci z zaburzeniami spektrum asd"
NAGRANIE Z WEBINARIUM "OŚ JELITA MÓZG. MOŻLIWOŚCI DIAGNOSTYCZNE U DZIECI Z ZABURZENIAMI SPEKTRUM ASD"

NAGRANIE Z WEBINARIUM "OŚ JELITA MÓZG. MOŻLIWOŚCI DIAGNOSTYCZNE U DZIECI Z ZABURZENIAMI SPEKTRUM ASD"


Zapraszamy do obejrzenia nagrania z webinarium, które odbyło się 13.09.2018 r. Jego tematem było obszerne zagadnienie „Oś jelita - mózg u osób z autyzmem”.
Naszym gościem była dr n. med. Daniela Kurczabińska – Luboń, absolwentka​ Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach oraz studiów podyplomowych z zakresu biologii funkcjonalnej i mikroodżywiania na Wydziale Medycznym Uniwersytetu Burgońskiego w Dijon. Specjalista anestezjologii i intensywnej terapii z wieloletnim doświadczeniem klinicznym. Wykładowca na Śląskim Uniwersytecie Medycznym, Wyższej Szkole Nauk Stosowanych i Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Ekspert w dziedzinie biologii funkcjonalnej, mikroodżywiania.

Pani Doktor podzieliła się swoimi doświadczeniami wynikającymi z wieloletniej pracy z dziećmi autystycznymi. W webinarium poruszyła tematy związane z immunologią, zaburzeniami flory jelitowej, nieprawidłowym odżywianiem dzieci autystycznych, oraz wiele innych aspektów zdrowotnych związanych z zaburzeniami osi jelita - mózg.