do -30% na WSZYSTKIE PAKIETY BADAŃ z kodem: KWIEPAK Sprawdź
Strona główna > Telekonsultacje lekarskie w alab laboratoria.
Telekonsultacje Lekarskie w ALAB Laboratoria.

Telekonsultacje Lekarskie w ALAB Laboratoria.

Telekonsultacje lekarskie w  ofercie ALAB to komfortowy sposób umożliwiający skonsultowanie z lekarzem wyników badań diagnostycznych oraz bieżących problemów zdrowotnych z miejsca w którym obecnie przebywasz. 

Umawiając E- Konsultację możesz wybrać formę kontaktu z lekarzem spośród udostępnionych:

 • rozmowa telefoniczna,
 • czat on-line,
 • czat z wideo on-line,

a także wybrać rodzaj specjalizacji lekarskiej.  Dostępni specjaliści to : internista, pediatra, kardiolog, endokrynolog, dermatolog, wenerolog, onkolog, diabetolog, pulmonolog, ginekolog oraz ortopeda.

Konsultacje internistyczne i pediatryczne są realizowane w cenie 69zł, natomiast konsultacje specjalistyczne w cenie 89 zł.

Po każdej konsultacji w ciągu 24 h możesz lekarzowi zadać dodatkowe pytanie na czacie, w sytuacji gdy zapomniałeś o coś zapytać w trakcie konsultacji lub zalecenia pokonsultacyjne wymagają doprecyzowania.

Konsultacje odbywają się przez 7 dni w tygodniu w godzinach 8.00 – 22.00, porady internistyczne są także świadczone w języku angielskim.

 

System umówienia E-Konsultacji na portalu ALAB powoduje automatyczne:

 • założenie Indywidulanego Konta Pacjenta
 • przekazanie wyniku ostatniego badania laboratoryjnego ALAB do wglądu przez wybranego lekarza specjalistę.

 Dostęp do  Indywidualnego Konta Pacjenta jest nieograniczony, są na nim zarchiwizowane wszystkie zalecenia  pokonsultacyjne , jak również wyniki badań udostępnionych przez ALAB i wgranych przez Pacjenta.


Jak umówić się na Telekonsultację?

 1. Korzystając z portalu ALAB  Twoje wyniki  wybierz kafelek „Telekonsultacja lekarska”
 2. Zaakceptuj udostępnienie Twoich danych z wynikiem badań dla lekarza
 3. Uzupełnij formularz rejestracji o brakujące dane
 4. Wybierz specjalizację lekarza, termin oraz sposób kontaktu: czat tekstowy, romozwa telefoniczna, wideokonferencja
 5. Dokonaj przelewu on-line w systemie PayU
 6. Twoja Telekonsultacja została umówiona otrzymasz potwierdzenie SMS


Jak rozpocząć Telekonsultację?

Jeśli wybrałeś kanał czat bądź wideo zaloguj się na swoje konto na portalu alab.telemedi.co, i poczekaj na kontakt ze strony lekarza.

Jeśli wybrałeś kanał telefon – nie musisz logować się na konto. Wystarczy, że odbierzesz telefon i jeśli tego nie zrobiłeś wcześniej - zaakceptujesz Regulamin.


Jak pobrać zalecenia/skierowania?

Lekarz po zakończonej wizycie wystawia dokumentację medyczną. Aby ją pobrać zaloguj się na swój profil na portalu alab.telemedi.co w zakładce „Dokumenty” – zalecenia w zakładce „Otrzymane zalecenia”, a skierowania w zakładce „Otrzymane skierowania”.


Jak mogę załączyć plik z dokumentacją do e-konsultacji?

Po zalogowaniu na portal alab.telemedi.co, możesz załączyć dodatkowe plik do e- konsultacji na którą oczekujesz i które planujesz omówić z lekarzem. W zakładce „Zaplanowane” wejdź w e-konsultacje, do której chcesz dodać plik, kliknij ikonkę i wybierz plik z komputera. Dokumentację możesz także załączyć w trakcie chatu bądź wideoczatu z lekarzem.