Testosteron profil dzienny w ślinie

 • Charakterystyka badania

  Badanie wykonywane jest z 6 próbek śliny pobieranych o wyznaczonych godzinach Oznaczanie hormonów w ślinie jest badaniem nieinwazyjnym, bezbolesnym, które może być pobierane w dowolnym czasie i miejscu przez samego pacjenta. W ślinie oznaczana jest wolna, nie związaną z białkami transportującymi aktywna forma hormonów. Testosteron to męski hormon steroidowy produkowany przez komórki Leydiga w jądrach. We krwi występuję on najczęściej w formie związanej z albuminom lub białkiem transportującym SHBG. Testosteron odpowiedzialny jest za kształtowanie cech męskich, spermatogenezę, czy zwiększenie libido. W przeciwieństwie do kobiet powoduję on u mężczyzn wzrost poziomu cholesterolu we krwi. Ponadto ma on pozytywny wpływ na wzrost włosów i strukturę kolagenu skóry.

  Materiałem do badania jest ślina. Do wykonanie tego pobranie niezbędny jest specjalny zestaw do pobrania, w celu jego uzyskania skontaktuj się z wybranym Punktem Pobrań.

 • Pobierz
  kartę badania*
  X
  To badanie możesz kupić w naszym
  sklepie internetowym
  Sprawdź
  cenę badania
  * Karty badań nie dotyczą pakietów, wyłącznie pojedynczych badań (składowych pakietów). W przypadku braku karty do pobrania, prosimy o kontakt z lokalnym działem obsługi klienta : https://www.alablaboratoria.pl/form/pok