MSI – badanie niestabilności mikrosatelitarnej DNA z tkanki nowotworowej (bloczek parafinowy – tkanka nowotworowa) metodą Real-Time PCR

Sprawdź
cenę badania

    Kiedy i w jakim celu

    Badanie niestabilności mikrosatelitarnej DNA z tkanki nowotworowej wykonywane jest u chorych na raka jelita grubego, trzonu macicy, żołądka, dróg żółciowych i jelita cienkiego. Wykonywane jest metodą Real-Time PCR.

     

    Badanie niestabilności mikrosatelitarnej ma wartość prognostyczną oraz predykcyjną np. w przypadku leczenia immunoterapią czy fluorouracylem.

    Przygotowanie do badań

    • Materiałem do badania jest: bloczek parafinowy – tkanka nowotworowa
    • Wymagane jest skierowanie od lekarza i podpisana przez pacjenta deklaracja świadomej zgody na wykonanie takiego badania. Niezbędne dokumenty dostępne do pobrania w miejscu: Formularze dla pacjenta.

    Charakterystyka badania

    Niestabilność mikrosatelitarna (MSI – microsatellite instability) jest wynikiem defektu systemu naprawy nieprawidłowo sparowanych zasad (MMR – mismatch repair), korygującego błędy powstałe podczas replikacji DNA. Uszkodzenia genów tej ścieżki, pojawiają się w nowotworach sporadycznych oraz związanych z zespołem Lyncha.

     

    W celu uzyskania informacji na temat zakresu badań prosimy o kontakt pod adresem mailowym: genetykaczlowieka@alab.com.pl

    Sprawdź
    cenę badania
    Pobierz
    kartę badania*
    X