KARIERA
KONTAKT
COVID 19
UMÓW SIĘ ONLINE
CENTRUM WIEDZY
x
Ogólnopolska sieć laboratoriów analiz medycznych


Wykrywanie materiału genetycznego koronawirusa SARS-CoV-2 (V99)

 • Kiedy i w jakim celu


  Zrób badanie w kierunku COVID-19:
  UMÓW SIĘ NA WYMAZ ON-LINE LUB TELEFONICZNIE  22 349 11 97

  Możliwość rezerwacji ON-LINE dostępna w Warszawie, Szczecinie i Lublinie

   

  Badania wykonujemy w specjalnie do tego celu przygotowanych Punktach Pobrań w następujących miastach:

  • Warszawa, Białystok,  Bydgoszcz, Częstochowa, Gdańsk, Gdynia, Goleniów, Gorzów Wlkp, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Lublin, Łódź, Mława, Nowy Sącz, Olsztyn, Płock, Poznań, Rzeszów, Sanok, Szczecin, Szydłowiec, Tarnobrzeg, Toruń, Wrocław.

  W celu zarejestrowania się na badanie w każdym z wyżej wymienionych miast,  należy skontaktować się z infolinią, obsługującą tylko pacjentów indywidualnych, zainteresowanych problemem COVID-19  lub zapisać się na wizytę ON - LINE.

  • Rejestracja na wymaz CODZIENNE od 8.00 do 20.00. TELEFON - 22 349 11 97.

   

   

  Badanie wykonuje się w celu wykrycia materiału genetycznego wirusa SASR-CoV-2 metodą RT-PCR. Obecnie jest to jedyna metoda zalecana przez Światową Organizację Zdrowia do diagnozowania czynnego zakażenia COVID-19.

 • Przygotowanie do badań

  Przygotowanie do badania – na około 3 godziny przed badaniem zaleca się powstrzymać od przyjmowania płynów, jedzenia, leków i mycia zębów.

 • Charakterystyka badania

  Charakterystyka badania – test wykonuje się pobierając materiał z nosogardzieli pacjenta, przy pomocy specjalnie do tego przeznaczonej wymazówki. W tak pobranym wymazie poszukuje się genów charakterystycznych dla koronawirusów (gen E), oraz genów charakterystycznych dla wirusa SARS-CoV-2 (RdRP, N lub ORF)


  W czasie pobierania materiału w ALAB laboratoria zachowujemy najwyższe standardy reżimu sanitarnego.


  Więcej o SARS-CoV-2 na stronie internetowej COVID-19


 • sprawdź
  cenę badania
  pobierz
  kartę badania*
  X
  * Karty badań nie dotyczą pakietów, wyłącznie pojedynczych badań (składowych pakietów). W przypadku braku karty do pobrania, prosimy o kontakt z lokalnym działem obsługi klienta : https://www.alablaboratoria.pl/form/pok