PAKIET METYLACJA ROZSZERZONY (zawiera 5 badań)

 • Opis pakietu

   

  Niniejszy pakiet zawiera w swoim składzie badanie z zakresu genetyki człowieka. Na każde badanie z zakresu genetyki człowieka wymagana jest podpisana przez pacjenta deklaracja świadomej zgody na wykonanie takiego badania. Formularz dostępny jest w Punkcie Pobrań lub TUTAJ

   

   

  Metylacja jest jednym z ważniejszych procesów zachodzących w naszym organizmie. Odgrywa bardzo ważną rolę w przekształcaniu kwasu foliowego i witaminy B12 do postaci aktywnych. Zaburzenia procesu metylacji skutkują niedostatecznym działaniem tych witamin i objawami z niedoborów, nawet jeśli ich poziom we krwi jest prawidłowy.

  Od sprawności metylacji zależy również  przekształcanie homocysteiny do metioniny. Niesprawny proces metylacji skutkuje zbyt wysokim poziomem homocysteiny w organizmie i jest czynnikiem ryzyka chorób sercowo-naczyniowych.

  Prawidłowy proces metylacji jest również kluczowy dla kobiet w ciąży.  Metabolizm kwasu foliowego jest nieodzowny do rozwoju zdrowego dziecka i utrzymania ciąży.

  Zaburzenia procesu metylacji mogą być uwarunkowane genetycznie. Dlatego w pakiecie rozszerzonym oferujemy badanie dwóch polimorfizmów genu MTHFR.

   

  W skład pakietu wchodzą następujące badania:

  WIT-B12

  Witamina B12 (O83)

  WIT-B6

  Witamina B6

  KWFOL

  Kwas foliowy (M41)

  HOMHPLC

  Homocysteina met. HPLC

  MTHFR-2

  Wykrywanie obecności polimorfizmu c.677C>T oraz c.1298A>C w genie reduktazy metylenotetra-hydrofolianowej (MTHFR) metodą Real Time PCR

  Pakiet badań można wykonać tylko w wybranych Punktach Pobrań - w celu ustalenia dostępności proszę o kontakt wybranym punktem pobrań lub  z lokalnym Działem Obsługi Klienta.

 • * Karty badań nie dotyczą pakietów, wyłącznie pojedynczych badań (składowych pakietów). W przypadku braku karty do pobrania, prosimy o kontakt z lokalnym działem obsługi klienta : https://www.alablaboratoria.pl/form/pok