PAKIET METYLACJA (zawiera 4 badania)

  Opis pakietu

  Pakiet metylacja przeznaczony jest dla osób, które chcą skontrolować poziom witamin z grupy B (B6, B12 i kwasu foliowego) oraz homocysteiny.

  Metylacja to jeden z ważnych procesów w naszym organizmie, odgrywający kluczową rolę w przekształcaniu kwasu foliowego (witaminy B9)  i witaminy B12 do postaci aktywnych.

  Zaburzony proces metylacji skutkuje m.in. niedostatecznym działaniem witaminy B9 oraz witaminy B12 i daje objawy niedoborów (pomimo, że poziom witaminy B9 i witaminy B12 we krwi jest prawidłowy). Dlatego w pakiecie można również zbadać poziom homocysteiny, który również zależy od sprawności metylacji (zbyt wysoki poziom homocysteiny może świadczyć o tym, że zablokowana jest przemiana tego aminokwasu to metioniny - czyli proces metylacji nie przebiega prawidłowo. Niedobór witamin z grupy B może powodować objawy ze strony układu nerwowego, a zbyt wysoki poziom homocysteiny to zwiększone ryzyko chorób sercowo-naczyniowych.

  Podkreślić należy, iż prawidłowa metylacja jest kluczowa dla kobiet w ciąży, cierpiących na niedobór kwasu foliowego (witaminy B9). Jego prawidłowy poziom jest nieodzowny do rozwoju zdrowego dziecka i utrzymania ciąży.

  Zaburzenia procesu metylacji mogą być uwarunkowane genetycznie. Dlatego w pakiecie rozszerzonym oferujemy badanie dwóch polimorfizmów genu MTHFR. 

  W skład pakietu wchodzą następujące badania:

  WIT-B12 

   Witamina B12

  WIT-B6

   Witamina B6

  KWFOL

   Kwas foliowy

  HOMHPLC

   Homocysteina met. HPLC

  Więcej o metabolizmie witaminy B12 dowiecie się z webinarium, prowadzonego przez doktora Mirosława Masteja.

  *Karty badań nie dotyczą pakietów, wyłącznie pojedynczych badań (składowych pakietów). W przypadku braku karty do pobrania, prosimy o kontakt z lokalnym działem obsługi klienta : https://www.alablaboratoria.pl/form/pok