PAKIET ALERGICZNY POKARMOWY (morfologia, IgE, 20 alergenów pokarmowych)

  Opis pakietu

  Pakiet alergiczny pokarmowy pomocny będzie u pacjentów z podejrzeniem alergii pokarmowej. W skład pakietu wchodzi badanie morfologii krwi, oznaczenie IgE całkowitego i IgE specyficzne dla 20 alergenów pokarmowych.

  Alergia pokarmowa to nieprawidłowa reakcja układu immunologicznego na kontakt z alergenem znajdującym się w pożywieniu. Objawy to m.in. wymioty, biegunki, bóle brzucha, zaparcia, ale także wysypka, katar czy kaszel.

  Warto skorzystać z możliwości diagnostyki laboratoryjnej i na wczesnym etapie zdiagnozować przyczynę alergii. Badania z krwi są bezpieczne, nie wymagają odstawienia leków przeciwhistaminowych czy sterydowych i mogą być wykonywane nawet u chorych ze znacznym nasileniem objawów chorobowych.

  Pakiet alergiczny pokarmowy dedykowany jest dla pacjentów z alergią pokarmową. W skład pakietu wchodzi badanie morfologii krwi, oznaczenie IgE całkowitego i IgE specyficzne dla 20 alergenów pokarmowych.

  Morfologia krwi - badanie jest wsparciem dla diagnostyki alergii, a w szczególności rozmaz krwi i liczba eozynofili (granulocyty kwasochłonne), które są często podwyższone m.in. w chorobach alergicznych.

  IgE całkowite - Badanie jest wsparciem w diagnostyce alergii. Zazwyczaj w czasie alergii obserwuje się znaczny wzrost stężenia IgE całkowitego. Wzrost poziomu IgE obserwuje się u wielu pacjentów z alergicznym nieżytem nosa, astmą, pokrzywką, atopowym zapaleniem skóry, wypryskiem atopowym, czy alergią pokarmową. Normy zależne są od wieku i płci.

  Panel alergenów pokarmowych - 20 alergenów metodą Polycheck to badanie przesiewowe w diagnostyce alergii pokarmowej. W panelu badamy w sposób ilościowy metodą immunoblotu poziom przeciwciał IgE specyficznych dla 20 alergenów. Testy z krwi w przypadku alergii pokarmowej cechują się większą czułością aniżeli testy skórne.
   
  W skład panelu wchodzi: orzech laskowy, orzech ziemny, orzech włoski, migdał, mleko, białko jaja kurzego, żółtko jaja kurzego, kazeina, ziemniak, seler, marchew, pomidor, dorsz, krewetka, brzoskwinia, soja, jabłko, mąka pszenna, sezam, mąka żytnia.

  W skład pakietu wchodzą następujące badania:

  IGE

  Immunoglobulina Ig E (całk.) w surowicy (L89)

  MORF

  Morfologia (C55)

  PNPOK20

  Panel alergenów pokarmowych - 20 alergenów metoda Polycheck (L91)

  Przygotowanie do badań

  Pod tymi linkami znajdziesz informację o przygotowaniu się do badania:
  Jak przygotować się do pobrania krwi?

  *Karty badań nie dotyczą pakietów, wyłącznie pojedynczych badań (składowych pakietów). W przypadku braku karty do pobrania, prosimy o kontakt z lokalnym działem obsługi klienta : https://www.alablaboratoria.pl/form/pok