PAKIET SARS-CoV-2, WIRUS GRYPY A, B, RSV – BADANIE GENETYCZNE METODĄ REAL TIME RT-PCR

  Opis pakietu

  Badanie przeprowadzane jest w celu wykrycia materiału genetycznego wirusa grypy typu A, B, wirusa RSV i wirusa SARS-CoV-2, a co za tym idzie - zróżnicowania przyczyny objawów, dzięki czemu można podjąć odpowiednie leczenie.

  Pakiet dedykowany jest pacjentom z objawami takimi jak: kaszel, ból gardła, duszności, bóle mięśniowe, gorączka, zmęczenie, ból głowy.

  Badania wykonujemy w specjalnie do tego celu przygotowanych Punktach Pobrań w następujących miastach:

  • Warszawa, Białystok, Bydgoszcz, Częstochowa, Gdańsk, Gdynia, Goleniów, Gorzów Wlkp, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Lublin, Łódź, Mława, Nowy Sącz, Olsztyn, Płock, Poznań, Rzeszów, Sanok, Szczecin, Szydłowiec, Tarnobrzeg, Toruń, Wrocław.

  Najczęstszą przyczyną zakażeń układu oddechowego są wirusy. Żaden z pojawiających się symptomów takich jak kaszel, ból gardła, duszności, bóle mięśniowe, gorączka, zmęczenie, ból głowy nie jest swoisty i nie ogranicza się jedynie do konkretnej choroby zakaźnej. Identyfikację czynnika zakaźnego umożliwiają badania laboratoryjne. Najbardziej wiarygodną metodą diagnostyczną w rozpoznaniu zakażeń wirusowych są testy genetyczne.

  Materiałem do badania jest wymaz z nosogardzieli pacjenta pobierany przy pomocy specjalnie do tego przeznaczonej wymazówki.

  Testy wchodzące w skład pakietu oparte są na multipleksowej reakcji real-time RT-PCR (reakcja łańcuchowa polimerazy z odwrotną transkryptazą). Ich zaletą są: szybkość analizy, czułość, specyficzność. Badanie obejmuje wykrywanie wirusów SARS-CoV-2, RSV oraz dwa typy wirusa grypy: A i B.

  Przygotowanie do badań

  Na około 3 godziny przed badaniem zaleca się powstrzymać od przyjmowania płynów, jedzenia, leków i mycia zębów.

  *Karty badań nie dotyczą pakietów, wyłącznie pojedynczych badań (składowych pakietów). W przypadku braku karty do pobrania, prosimy o kontakt z lokalnym działem obsługi klienta : https://www.alablaboratoria.pl/form/pok