KARIERA
KONTAKT
COVID 19
UMÓW SIĘ ONLINE
CENTRUM WIEDZY
x
Ogólnopolska sieć laboratoriów analiz medycznych


Rak piersi i jajnika- badanie najczęstszej mutacji (6174delT) w genie BRCA2 oraz około 150 mutacji rzadkich

 • Kiedy i w jakim celu

  Na hasło JESIEŃ -40% rabatu na badanie BRCA2. Rabat obowiązuje w sklepie internetowym oraz w Punktach Pobrań

  Badanie wykonuje się w celu wykrycia mutacji w genie BRCA2. Białko kodowane przez gen zaangażowane jest w proces naprawy DNA. Mutacje w tym genie odpowiadają za dziedziczną predyspozycję do raka jajnika i raka piersi. 

  Badania są szczególnie wskazane u pacjentów u których w rodzinie stwierdzoni dziedzicznego raka piersi lub jajnika, w rodzinie których rak piersi występował przed 50 rokiem życia oraz u każdej kobiety chorej na raka piersi lub jajnika. 

  Pamiętajmy, że dziedziczny rak piersi może występować także u mężczyzn. 

   

 • Charakterystyka badania

  Na każde badanie z zakresu genetyki człowieka wymagana jest podpisana przez pacjenta deklaracja świadomej zgody na wykonanie takiego badania. Wszystkie niezbędne dokumenty są dostępne do pobrania w miejscu : Formularze dla pacjenta.
  Akceptujemy również skierowanie od lekarza wystawione na innych drukach i dołączone do skierowania ALAB.

  Jeżeli nie jesteś pewien, czy wybrane badanie z zakresu genetyki człowieka jest prawidłowe prosimy o kontakt ze specjalistami z zakresu Genetyki Człowieka pod adresem mailowym : genetykaczlowieka@alab.com.pl


 • sprawdź
  cenę badania
  to badanie możesz kupić w naszym
  sklepie internetowym
  pobierz
  kartę badania*
  X
  * Karty badań nie dotyczą pakietów, wyłącznie pojedynczych badań (składowych pakietów). W przypadku braku karty do pobrania, prosimy o kontakt z lokalnym działem obsługi klienta : https://www.alablaboratoria.pl/form/pok