KARIERA
KONTAKT
x
logo Grupy ALAB
Ogólnopolska sieć laboratoriów analiz medycznych


Borelioza - p/c IgM met. Western-Blot (S27)

 • Kiedy i w jakim celu

  Informujemy, iż w dniach 5.08 - 31.09 z kodem rabatowym POWRÓT można uzyskać 10 % zniżki na badania diagnostyki boreliozy. Więcej o zniżkach w linku Akcja profilaktyczna sierpień-wrzesień 2019

   

  Badanie wykonuje się w celu potwierdzenia obecności antygenów krętka borreliozy, choroby przenoszonej przez kleszcze.

  Badanie powinno być wykorzystane do potwierdzenia wyników uzyskanych dla próbek, uznanych za pozytywne lub wątpliwe w teście przesiewowym.

 • Charakterystyka badania

  Borelia burgdorferi jest czynnikiem etiologicznym boreliozy. Jest krętkiem, a jej źródłem zakażenia są różne gatunki ssaków, m.in.: gryzonie, jelenie i sarny. W naszym klimacie choroba jest przenoszona głównie przez kleszcze z rodzaju Ixodes. Do zakażenia dochodzi na skutek ukąszenia przez kleszcza. Test Western Blot służy do jakościowego oznaczenia in vitro ludzkich przeciwciał klasy IgM (przeciwciała świadczace o wczesnym zakażeniu) przeciwko antygenom Borrelia w surowicy lub plazmie.

   

  Jeśli chcielbyście się Państwo dowiedzieć więcej na temat diagnostyki boreliozy, oraz dlaczego jest ona taka trudna, zapraszamy do odejrzenia webinarium, które prowadził prof. Tomasz Wielkoszyński.

   


 • sprawdź
  cenę badania
  to badanie możesz kupić w naszym
  sklepie internetowym
  pobierz
  kartę badania*
  X
  * Karty badań nie dotyczą pakietów, wyłącznie pojedynczych badań (składowych pakietów). W przypadku braku karty do pobrania, prosimy o kontakt z lokalnym działem obsługi klienta : https://www.alablaboratoria.pl/form/pok