Krążące kompleksy immunologiczne (KKI) anty Borrelia burgdorferi IgM met. immunoblot

  Kiedy i w jakim celu

  Badanie KKI (krążące kompleksy immunologiczne) zawierających przeciwciała przeciwko Borrelia burgdorferi w klasie IgM jest badaniem uzupełniającym w kierunku boreliozy. Wykonywane w przypadku trudności diagnostycznych boreliozy. 

  Charakterystyka badania

  Badanie KKI (krążące kompleksy immunologiczne) jest zalecane pacjentom, u których nie wykryto przeciwciał standardowymi technikami serologicznymi, a mimo to występują u nich objawy zakażenia krętkiem borelii. Diagnostyka boreliozy nastręcza wielu trudności, mogą występować wyniki zarówno fałszywie dodatnie, jak i fałszywie ujemne.

  Zgodnie z polskimi badaniami, krążące kompleksy immunologiczne w boreliozie są wykrywane w surowicy do 80% pacjentów z podejrzeniem zakażenia, u których testy ELISA i Western-Blot dały wyniki negatywne. Fałszywie ujemne wyniki mogą być następstwem związania krążących przeciwciał przez antygeny (przypuszczalnie bakteryjne) i utworzenia krążących kompleksów immunologicznych.

  Jeśli chcielibyście się Państwo dowiedzieć więcej na temat diagnostyki boreliozy i dlaczego jest ona taka trudna, zapraszamy do obejrzenia webinarium, które prowadził prof. T. Wielkoszyński.

  Przygotowania do badania:

  Badanie wykonuje się z surowicy krwi. Nie wymaga specjalnego przygotowania. 

  Kup badanie w
  sklepie internetowym
  Sprawdź
  cenę badania
  Pobierz
  kartę badania*
  X
  *Karty badań nie dotyczą pakietów, wyłącznie pojedynczych badań (składowych pakietów). W przypadku braku karty do pobrania, prosimy o kontakt z lokalnym działem obsługi klienta : https://www.alablaboratoria.pl/form/pok