PAKIET ZDROWIE INTYMNE ROZSZERZONY (zawiera 8 badań)

  Opis pakietu

  Pakiet choroby przenoszone drogą płciową rozszerzony jest uzupełnieniem pakietu podstawowego. Zawiera 8 badań, w tym badania przeciwciał w klasie IgM, pokazujące istnienie świeżej infekcji.

  Tzw. choroby weneryczne to choroby zakaźne, przenoszone drogą płciową. Mogą pojawić się u każdej, aktywnej seksualnie osoby, podkreślić jednak należy, że prawie połowa zachorowań dotyczy osób do 24 r.ż. Choroby te, zwłaszcza na początku infekcji nie dają objawów, dlatego osoby zakażone mogą je łatwo przenosić w sposób nieświadomy. Niestety powodują one długofalowe konsekwencje zdrowotne, które mogą być przyczyną problemów z zajściem w ciążę u kobiet, stanów zapalnych w obrębie miednicy i jamy brzusznej, niepłodności u mężczyzn. 

  Rozszerzony pakiet badań w kierunku chorób przenoszonych drogą płciową daje możliwość diagnostyki w kierunku najczęściej występujących u nas chorób przenoszonych drogą płciową, czyli w kierunku: opryszczki, kiły, HIV, chlamydiozy i wirusowego zapalenia wątroby typu B i C. 

  W diagnostyce chlamydiozy (infekcji Chlamydia trachomatis) oraz opryszczki (infekcji wirusem HCV 1 i2) stosuje się testy serologiczne wykrywające swoiste przeciwciała IgM oraz IgG. Obecność przeciwciał IgG świadczy o zakażeniu wirusem w przeszłości, Przeciwciała IgM natomiast stwierdza się w przebiegu infekcji obecnie istniejącej. Materiałem do wszystkich badań jest krew żylna.

  Pakiet ROZSZERZONY zawiera następujące badania:

  Chlamydia trachomatis - p/c IgM

  Chlamydia trachomatis - p/c IgG

  HIV - wirus HIV test przesiewowy

  HCV - p/c przeciw HCV (WZW typu C)

  HBs - p/c przeciw HBs (WZW typu B)

  Test kiłowy - przesiewowy (WR)

  HSV - wirus opryszczki typ 1/2 p/c IgM

  HSV - wirus opryszczki typ 1/2 p/c IgG

  Przygotowanie do badań

  Materiałem do badania jest krew. Badania nie wymagają specjalnego przygotowania. Nie trzeba być na czczo. 

  *Karty badań nie dotyczą pakietów, wyłącznie pojedynczych badań (składowych pakietów). W przypadku braku karty do pobrania, prosimy o kontakt z lokalnym działem obsługi klienta : https://www.alablaboratoria.pl/form/pok