NIE TOLERUJĘ MLEKA ROZSZERZONY (zawiera 5 badań)

 • Opis pakietu

  Niniejszy pakiet zawiera w swoim składzie badanie z zakresu genetyki człowieka. Na każde badanie z zakresu genetyki człowieka wymagana jest podpisana przez pacjenta deklaracja świadomej zgody na wykonanie takiego badania. Wszystkie niezbędne dokumenty są dostępne do pobrania w miejscu: Formularze dla pacjenta.

  Akceptujemy również skierowanie od lekarza wystawione na innych drukach i dołączone do skierowania ALAB.

   

  Nie toleruję mleka – nietolerancja mleka krowiego jest jedną z częstszych dolegliwości. Może być spowodowana alergią na białka mleka krowiego – mechanizm immunologiczny, ale może być również spowodowana brakiem lub niedoborem enzymu, dzięki któremu trawiona jest laktoza –  cukier mleczny. Objawy alergii i nietolerancji mleka krowiego zasadniczo różnią się od siebie, jednak czasami wywołują podobne dolegliwości.

  Pakiet „Nie toleruję mleka” pomaga odpowiedzieć na pytanie, czy przyczyną występujących po mleku objawów jest alergia na mleko lub poszczególne jego białka, czy niedobór laktazy.
   

  W pakiecie rozszerzonym możemy zbadać predyspozycję genetyczną do nietolerancji cukru mlecznego.
   

  W skład pakietu wchodzą następujące badania:

  • Alfa laktoalbumina (F76) - IgE swoiste
  • Beta laktoglobulina (F77) - IgE swoiste
  • Kazeina (F78) - IgE swoiste
  • Test nietolerancji laktozy (materiał pobierany w domu przez pacjenta po odebraniu z punktu pobrań specjalnego zestawu - w tym celu prosze wcześniej skontaktować się z wybranym punktem pobrań)

  Dodatkowo w pakiecie rozszerzonym:

  • Nietolerancja laktozy - wykrywanie obecności polimorfizmu 13910C>T w rejonie promotorowym genu LCT metodą Real Time PCR
    
 • * Karty badań nie dotyczą pakietów, wyłącznie pojedynczych badań (składowych pakietów). W przypadku braku karty do pobrania, prosimy o kontakt z lokalnym działem obsługi klienta : https://www.alablaboratoria.pl/form/pok