NIE TOLERUJĘ MLEKA PODSTAWOWY (zawiera 2 badania)

 • Opis pakietu

  Nie toleruję mleka – nietolerancja mleka krowiego jest jedną z częstszych dolegliwości. Może być spowodowana alergią na białka mleka krowiego – mechanizm immunologiczny, ale może być również spowodowana brakiem lub niedoborem enzymu, dzięki któremu trawiona jest laktoza –  cukier mleczny. Objawy alergii i nietolerancji mleka krowiego zasadniczo różnią się od siebie, jednak czasami wywołują podobne dolegliwości.

  Pakiet „Nie toleruję mleka” pomaga odpowiedzieć na pytanie, czy przyczyną występujących po mleku objawów jest alergia na mleko lub poszczególne jego białka, czy niedobór laktazy.

  W pakiecie rozszerzonym możemy zbadać predyspozycję genetyczną do nietolerancji cukru mlecznego.

   

  W skład pakietu wchodzą następujące badania:

  • Mleko krowie (F2) - IgE swoiste
  • Test nietolerancji laktozy (materiał pobierany w domu przez pacjenta po odebraniu z punktu pobrań specjalnego zestawu - w tym celu prosze wcześniej skontaktować się z wybranym punktem pobrań)

  Jeśli potrzebujesz pogłębionej analizy diagnostycznej Twojego stanu zdrowia oferujemy również PAKIET NIE TOLERUJĘ MLEKA PLUS oraz PAKIET NIE TOLERUJĘ MLEKA ROZSZERZONY.

 • * Karty badań nie dotyczą pakietów, wyłącznie pojedynczych badań (składowych pakietów). W przypadku braku karty do pobrania, prosimy o kontakt z lokalnym działem obsługi klienta : https://www.alablaboratoria.pl/form/pok