PAKIET WĄTROBOWY (zawiera 6 badań) - panel wątrobowy

 • Opis pakietu

  Pakiet wątrobowy umożliwia sprawdzenie funkcji wątroby - jednego z najważniejszych narządów w organizmie człowieka, spełniającego m.in. funkcję detoksykacyjną.

  Wątroba jest narządem położonym pod prawym żebrem w jamie brzusznej. Dolegliwości w tej okolicy (uczucie rozpierania, pobolewania) mogą być związane z zaburzeniami jej funkcji.

  Wątroba w organizmie człowieka spełnia szereg bardzo ważnych funkcji. Jedną z nich jest detoksykacja - czyli oczyszczanie krwi i usuwanie szkodliwych produktów przemiany materii neutralizacja toksyn (alkohol, leki, zanieczyszczenia pochodzące ze środowiska). Inne funkcje to metabolizm substancji wchłanianych w przewodzie pokarmowym, produkcja białek, udział w produkcji tłuszczów, magazynowanie glikogenu, produkcja żółci. Wątroba bierze również udział w regulacji procesów krzepnięcia krwi oraz wspiera nasz system immunologiczny. Poza tym wątroba to magazyn niektórych witamin i soli mineralnych, żelaza i miedzi.

  Objawy dysfunkcji wątroby mogą być długo niezauważone, ponieważ  jest to narząd pozbawiony receptorów czuciowych i nie daje dolegliwości bólowych. Z tego powodu monitorowanie funkcji wątroby badaniami laboratoryjnymi jest szansą na wczesne wykrycie jej chorób.

  Zawarte w pakiecie badania wątroby pozwalają  na stwierdzenie, czy występuje uszkodzenie komórek wątrobowych oraz ocenę funkcji metabolicznych i wydzielniczych.

  W skład pakietu (panelu wątrobowego) wchodzą następujące badania:

  • ALB - Albumina w surowicy (I09)
  • ALP - Fosfataza alkaliczna (ALP) (L11)
  • ALT - Aminotransferaza alaninowa (ALT) (I17)
  • AST - Aminotransferaza asparaginianowa (AST) (I19)
  • BIL-T - Bilirubina całkowita (I89)
  • GGTP - Gamma-glutamylotranspeptydaza (GGTP) (L31)
  Wykonujesz diagnostykę w kierunku uszkodzenia wątroby? Poproś DODATKOWO w Punkcie Pobrań o BEZPŁATNE BADANIE WZW typu C - przeciwciała HCV. AKCJA PROFILAKTYCZNA - BEZPŁATNE BADANIE HCV.

  Masz dodatkowe pytania? Napisz: hcv@alab.com.pl

  Jeśli potrzebujesz pogłębionej analizy diagnostycznej Twojego stanu zdrowia w zakresie chorób wątroby, oferujemy również PAKIET WĄTROBOWY ROZSZERZONY.

 • * Karty badań nie dotyczą pakietów, wyłącznie pojedynczych badań (składowych pakietów). W przypadku braku karty do pobrania, prosimy o kontakt z lokalnym działem obsługi klienta : https://www.alablaboratoria.pl/form/pok