PAKIET NERKOWY (zawiera 7 badań)

  Opis pakietu

  Pakiet nerkowy zawiera 7 badań umożliwiających kontrolę czynności nerek, narządu odgrywającego kluczową rolę w filtrowaniu krwi, a co za tym idzie, w oczyszczaniu organizmu ze szkodliwych produktów przemiany materii.

  Pakiet nerkowy odpowiada na pytanie, w jakiej kondycji są nasze nerki - niewielkie (jedna nerka waży 110-170 gram) narządy odgrywające kluczową rolę w filtrowaniu krwi. W ciągu doby przepływa przez nie nawet 1 500 litrów krwi, z czego filtrowane jest aż 150 litrów. Wynikiem tej pracy jest powstanie około 1,5 litra moczu w ciągu doby. Dzięki temu organizm wydala nadmiar wody, reguluje stężenie sodu, potasu i innych jonów biorących udział w utrzymaniu równowagi wodno-elektrolitowej i kwasowo-zasadowej. Są jednym z najważniejszych organów regulujących ciśnienie tętnicze krwi.

  Pakiet nerkowy przeznaczony jest dla osób, które chcą profilaktycznie kontrolować czynność tego narządu, ale również dla osób, które chorują na nadciśnienie tętnicze oraz choroby układy sercowo-naczyniowego.

  Badania w pakiecie nerkowym to możliwość oceny wydolności nerek do wydalania produktów przemiany materii, ich poprawnego funkcjonowania oraz sprawdzenie ich funkcji filtracyjnej.

  W skład pakietu wchodzą następujące badania:

  • MOCZ - Badanie ogólne moczu (A01)
  • NA - Sód w surowicy (O35)
  • K -Potas w surowicy (N45)
  • UREA - Mocznik (N13)
  • KREA - Kreatynina w surowicy (M37)
  • URIC - Kwas moczowy w surowicy (M45)
  • TP - Białko całkowite (I77)

  Należy pamiętać, że w momencie stawienia się na pobranie krwi w przypadku badań wykonywanych w moczu, kale bądź ślinie należy materiał dostarczyć do Punktu Pobrań w odpowiednim pojemniku.
  Przygotowanie do badań:

  Jak się przygotować do pobrania moczu?

  *Karty badań nie dotyczą pakietów, wyłącznie pojedynczych badań (składowych pakietów). W przypadku braku karty do pobrania, prosimy o kontakt z lokalnym działem obsługi klienta : https://www.alablaboratoria.pl/form/pok