PAKIET HORMONY MĘSKIE (zawiera 3 badania)

  Opis pakietu

  Pakiet hormony męskie zawiera trzy badania, dwa hormony występujące głównie u mężczyzn: testosteron oraz DHEA-S, a ponadto dodatkowo estradiol - główny żeński hormon płciowy, ale występujący również u mężczyzn.

  Pakiet hormony męskie przeznaczony dla mężczyzn, którzy chcieliby sprawdzić poziom tych trzech hormonów płciowych z jednego pobrania.

  Objawami, które mogą wskazywać na niedobory hormonalne u panów są: obniżony popęd płciowy (libido), problemy z erekcją, pogorszenie samopoczucia, nerwowość, problemy z koncentracją, obniżenie odporności, zaburzenia snu, zmniejszenie owłosienia.

  DHEA-S jest hormonem wydzielanym przez korę nadnerczy, który osiąga szczyt we wczesnej dorosłości, a następnie z wiekiem zaczyna spadać.  Z tego powodu wiele osób suplementuje ten hormon, a jego zażywanie ma prowadzić do zapobieganiu wielu chorobom oraz starzeniu. Niestety badania nie potwierdzają wartości suplementowania DHEA. Jego wysokie stężenia obserwuje się z kolei m.in. w przypadku guzów i raka nadnerczy czy też wrodzonym przeroście nadnerczy.

  Drugim hormonem badanym w pakiecie jest testosteron - główny męski androgen, od którego zależy osiągnięcie dojrzałości płciowej oraz powstanie charakterystycznych męskich cech płciowych (tzw. jabłko Adama czy męski typ owłosienia). Pod jego wpływem wpływem w okresie pokwitania powstają charakterystyczne dla płci męskiej cechy, ponadto następuje rozwój drugorzędowych cech płciowych. Obserwujemy m.in. zmianę budowy chrząstek krtani i rozwój męskiego typu owłosienia. Poziom testosteronu także z wiekiem się obniża, wpływając m.in na zaburzenia erekcji.

  Ostatnim badaniem w pakiecie jest poziom estradiolu (E2) - hormonu, który u mężczyzn produkowany jest w nadnerczach oraz w jądrach. W organizmie mężczyzny jest go mniej niż u kobiet, ale mimo wszystko jest ważny dla zachowania równowagi hormonalnej, odpowiada m.in. za płodność, zapobiega osteoporozie i zmniejsza ryzyko zachorowania na choroby układu sercowo-naczyniowego.

  Materiałem do badania jest krew. Badania należy wykonać w godzinach porannych, na czczo.

  W skład pakietu wchodzą następujące badania:

  DHEA-S

  Siarczan dehydroepiandrostendionu (DHEA-S) (K27)

  E2

  Estradiol (E2) (K99)

  TESTOST

  Testosteron (O41)

  *Karty badań nie dotyczą pakietów, wyłącznie pojedynczych badań (składowych pakietów). W przypadku braku karty do pobrania, prosimy o kontakt z lokalnym działem obsługi klienta : https://www.alablaboratoria.pl/form/pok