PAKIET PO INFEKCJI COVID-19 ROZSZERZONY (zawiera 8 badań)

    Opis pakietu

    Pakiet po infekcji COVID rozszerzony zawiera 8 badań ukierunkowanych na kontrolę stanu zdrowia osób, które przeszły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2.

    Badania pokazują, że nawet  20% osób po zakończeniu COVID-19, jeszcze przez kilka tygodni nie wraca do pełni zdrowia. Niestety dotyka to również osób młodych, również tych, które infekcję przeszły skąpoobjawowo. Dlatego wskazane jest, aby po jej zakończeniu sprawdzać niektóre parametry stanu zdrowia.

    Pakiet po infekcji COVID rozszerzony zawiera 8 badań, monitorujących stan zdrowia pacjenta i pojawienie się ewentualnych powikłań (takich jak zdarzenia sercowo-naczyniowe lub zaburzenia krzepnięcia) oraz fakt, czy jego organizm wytworzył przeciwciała przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 w klasie IgG, które świadczą przebytym kontakcie z wirusem i istnieniu ewentualnej odporności. Należy pamiętać, iż u osób, które przechorowały COVID-19 ważny jest prawidłowy poziom witaminy D.

    W skład Pakietu po infekcji COVID wchodzą następujące badania:

    • morfologia
    • cholesterol całkowity
    • kreatynina w surowicy
    • aminotransferaza alaninowa (ALT)
    • glukoza
    • witamina 25(OH)D Total
    • d-dimery
    • p/c przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 w klasie IgG

    Więcej o monitorowaniu zdrowia po zakończeniu choroby COVID-19 przeczytasz w Centrum Wiedzy ALAB laboratoria.

    Przygotowanie do badań

    Badania z Pakietu po infekcji COVID należy wykonywać rano, na czczo. Wszystkie badania są z jednego pobrania.

    *Karty badań nie dotyczą pakietów, wyłącznie pojedynczych badań (składowych pakietów). W przypadku braku karty do pobrania, prosimy o kontakt z lokalnym działem obsługi klienta : https://www.alablaboratoria.pl/form/pok