PAKIET COVID-19 CHOROBY WSPÓŁISTNIEJĄCE (zawiera 9 badań)

  Opis pakietu

  Pakiet COVID-19 - choroby współistniejące zawiera badania pozwalające na ocenę stanu pacjenta pod kątem chorób stwarzających ryzyko ciężkiego przebiegu tej choroby.

  COVID-19 to choroba, która może mieć różny przebieg. Na szczęście u 80% pacjentów przebieg choroby COVID-19 jest bezobjawowy lub skąpoobjawowy. 20% pacjentów przejdzie tę chorobę ciężko lub bardzo ciężko. Analizy zachorowań pokazują, iż jej najcięższy przebieg występuje u pacjentów z tzw. chorobami współistniejącymi. Na ogół są to osoby starsze, ponieważ kumulują się u nich różne schorzenia,  jednak podkreślić należy, iż każdy z nas, bez względu na wiek, jeśli ma choroby współistniejące, może być kandydatem do ciężkiego przebiegu zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

  Jakie choroby predysponują do tego stanu? Głównie choroby układu krążenia, takie jak nadciśnienie tętnicze lub choroba niedokrwienna serca. Poza tym cukrzyca, przewlekłe choroby nerek, otyłość.

  Pakiet badań COVID-19 choroby współistniejące zawiera parametry pozwalające skontrolować stan zdrowia pod kątem tych chorób. Jest to niezwykle ważne, ponieważ są to schorzenia w Polsce bardzo powszechne, wiele osób nie wie, że choruje lub się nie leczy. Np. na nadciśnienie tętnicze cierpi ok. 10 mln Polaków, na cukrzycę blisko 3 mln, z tego prawie milion nie wie, że choruje na cukrzycę. Zatem profilaktyka zdrowotna i wykonywanie badań w tym przypadku spełnia podwójną rolę - informuje o ewentualnych zmianach, mogących być następstwem choroby oraz pozwala świadomie chronić się w czasie pandemii.

  W skład pakietu wchodzą następujące badania:

  • Lipidogram - cholestrol całkowity, HDL, LDL, trójglicerydy
  • Glukoza
  • Kwas moczowy w surowicy
  • Kreatynina w surowicy
  • Mocznik w surowicy
  • Białko całkowite.

  Dla kogo koronawirus może być szczególnie groźny? Sprawdź, jakie choroby współistniejące zwiększają ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19.

  Przygotowanie do badań

  Materiałem do badania jest krew żylna. Na badania należy przyjść w godzinach porannych, na czczo.

  *Karty badań nie dotyczą pakietów, wyłącznie pojedynczych badań (składowych pakietów). W przypadku braku karty do pobrania, prosimy o kontakt z lokalnym działem obsługi klienta : https://www.alablaboratoria.pl/form/pok