PAKIET COVID-19 CHOROBY WSPÓŁISTNIEJĄCE (zawiera 9 badań)

 • Opis pakietu

  W naszej akcji ZDROWIE W PREZENCIE  istnieje możliwość zakupu tego pakietu
  w formie vouchera dla osób bliskich.

   

  Masz pytania związane z doborem badań lub laboratoryjną interpretacją wyników? ZAPYTAJ LABORATORIUM.

   

  COVID-19, choroba wywoływana przez SARS-CoV-2 ma różny przebieg. 80% pacjentów nie odczuwa żadnych dolegliwości lub są one niewielkie. Natomiast 20% osób przechodzi chorobę ciężko lub bardzo ciężko. Analiza zachorowań wskazuje, że jej najcięższy przebieg obserwuje się u osób z rozpoznanymi wcześniej przewlekłymi chorobami współistniejącymi, takimi jak choroby sercowo-naczyniowe, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca lub choroby nerek.

  W Polsce na nadciśnienie tętnicze choruje ok. 10 mln osób, część z nich nie jest tego świadoma. Tymczasem niekontrolowane nadciśnienie tętnicze może być przyczyną wielu chorób, np. choroby niedokrwiennej serca, zawału serca, udaru mózgu. Teraz okazało się, że osoby z nadciśnieniem tętniczym mogą być obarczone ryzuykiem ciężkiego przebiegu COVID-19. Podobnie jest z cukrzycą - w Polsce choruje na nią 3 mln osób, z tego 1 mln nie ma świadomości choroby.


  Więcej informacji na temat chorób współistniejących, kto jest w grupie ryzyka ciężkiego przebiegu COVID-19 znajdziecie w artykule pt. "COVID-19. CHOROBY WSPÓŁISTNIEJĄCE", zamieszczonym w specjalnym numerze naszego kwartalnika ALAB INFORMATOR.


  Pakiet COVID-19 CHOROBY WSPÓŁISTNIEJĄCE zawiera badania pozwalające na ocenę stanu pacjenta pod kątem chorób stawarzających ryzyko ciężkiego przebiegu infekcji.

  W skład pakietu wchodzą następujące badania:

  • Lipidogram - cholestrol całkowity, HDL, LDL, trójglicerydy
  • Glukoza
  • Kwas moczowy w surowicy
  • Kreatynina w surowicy
  • Mocznik w surowicy
  • Białko całkowite.

   

  Materiałem do badania jest krew żylna. Na badania należy przyjść w godzinach porannych, na czczo.

   

 • * Karty badań nie dotyczą pakietów, wyłącznie pojedynczych badań (składowych pakietów). W przypadku braku karty do pobrania, prosimy o kontakt z lokalnym działem obsługi klienta : https://www.alablaboratoria.pl/form/pok