PAKIET METALE CIĘŻKIE PODSTAWOWY (kadm,ołów,rtęć)

 • Opis pakietu

  Każdy z nas jest narażony na toksyczne obciążenia metalami ciężkimi.

   

  Metale ciężkie są wszechobecne – taka jest cena rozwoju cywilizacji. Działalność człowieka  powoduje uwalnianie nadmiernych ilości metali do środowiska, co w pewnym stopniu powoduje również ich włączenie w łańcuch żywieniowy.

   

  Badania naukowe potwierdzają, że zatrucie metalami ciężkimi o 6,5 razy zwiększa ryzyko zachorowania na raka.

   

  Wydawałoby się, że zatrucie metalami ciężkimi dotyczy wyłącznie osób mających z nimi kontakt w swojej pracy zawodowej, jednak nic bardziej mylnego. Kontakt z metalami ciężkimi dotyczy każdego z nas, gdyż mamy z nimi styczność w życiu codziennym. Metale ciężkie występują w zanieczyszczonym powietrzu i glebie, pożywieniu (warzywa, zboża, ryby, podroby zwierzęce np. wątróbka),  kosmetykach chemicznych (niektóre kolorowe szminki, tusze do rzęs, cienie do powiek, podkłady, farby do włosów), plombach dentystycznych (amalgamatowych), w dymie papierosowym czy w tuszach do tatuaży.

   

  Do najgroźniejszych metali,  toksycznych, zupełnie zbędnych dla naszego organizmu zaliczamy kadm, rtęć i ołów, nawet minimalna ich ilość stanowi obciążenie dla naszego organizmu, a wraz z upływem czasu kumulują się w organizmie. Szczególnie kumuluje się kadm i ołów. Przewlekła ekspozycja na małe dawki metali ciężkich może prowadzić do bardzo wielu nieprawidłowości w funkcjonowaniu naszego organizmu.

   

  Pakietem pozwalającym na ocenę narażenia na najbardziej toksyczne pierwiastki w naszym otoczeniu jest PAKIET METALE CIĘŻKIE PODSTAWOWY.  Umożliwi lepszą ocenę Twojego stanu zdrowia i  pozwoli kontrolować ich poziom poprzez świadome ograniczenie kontaktu ze źródłami toksycznych metali.

   

  W pakiecie oznaczamy poziom dla:

  • kadmu - ma działanie rakotwórcze, uszkadza nerki, płuca i wątrobę.
  • rtęci - gromadzi się w mózgu i rdzeniu kręgowym, zakłócając funkcje neurologiczne.
  • ołowiu - zatrucia przewlekłe dotyczą głównie układu pokarmowego i nerwowego.

   

  Każde stężenie tych metali w organizmie jest bardzo toksyczne. Ich szkodliwy wpływ nie zawsze zauważalny jest od razu; nie ulegają one rozkładowi i przez wiele lat kumulują się w organizmie (mózgu, nerkach, płucach, wątrobie, skórze, włosach i kościach). Osłabiają organy, przyczyniają się do niepłodności, łamliwości, deformacji kości i rozwoju chorób nowotworowych.

   

  Przygotowanie do badania:

  • Materiałem do badania jest krew.
  • Pacjent nie musi być na czczo.
  • Czas oczekiwania na wynik - 10 dni roboczych.

   

   

  W naszej ofercie dostępne są również:

   

  1. PAKIET METALI ROZSZERZONY - badania naukowe potwierdzają zależność ekspozycji na dane metale, a powstawaniem stresu oksydacyjnego, tym samym osłabienie mechanizmów obronnych, aż do powstania procesu nowotworowego.

   

  2. PAKIET ŚRODOWISKO PRACY - kierowany szczególnie dla pracowników  fabryk i laboratoriów przemysłu chemicznego, nawozów sztucznych, przemysłu celulozowo-papierniczego, rafinerii, przemysłu metalurgicznego oraz hut miedzi i cynku oraz hut szkła kryształowego.

   

  3. PAKIET ZATRUCIA OŁOWIEM - zalecany  jako badanie przesiewowe u osób w kierunku przewlekłej ekspozycji na ołów.

   

  Badania wykonywane są wysoce czułą metodą Spektrometrią mas sprzężoną z plazmą wzbudzaną indukcyjnie ICP-MS.

   

 • * Karty badań nie dotyczą pakietów, wyłącznie pojedynczych badań (składowych pakietów). W przypadku braku karty do pobrania, prosimy o kontakt z lokalnym działem obsługi klienta : https://www.alablaboratoria.pl/form/pok