PAKIET RYZYKO CUKRZYCY ROZSZERZONY (zawiera 4 badania)

  Opis pakietu

  Pakiet ryzyko cukrzycy zawiera badania będące pogłębioną diagnostyką gospodarki węglowodanowej. Wskazuje aktualny poziom glukozy we krwi, daje informację czy był on wyrównany w ciągu ostatnich 3 miesięcy – hemoglobina glikowana. Mikroalbuminuria (badanie wykonywane z moczu) wskazuje na ewentualne uszkodzenie nerek, którego przyczyną może być cukrzyca.

  Pakiet ryzyko cukrzycy jest przeznaczony dla osób:

  • z podejrzeniem cukrzycy
  • z objawami cukrzycy, takimi jak: wzmożony głód i pragnienie; częste oddawanie moczu, suchość w ustach, osłabienie, trudności z koncentracją, nagłe zmiany masy ciała, problemy skórne.

  Pakiet ryzyko cukrzycy przeznaczony jest również dla kobiet, które przeszły cukrzycę ciężarnych lub urodziły dziecko o wadze > 4 kg oraz cierpiących na zespół policystycznych jajników (PCOS).

  W pakiecie badań szczególną rolę odgrywa hemoglobina glikowana (HbA1c) wskazująca, czy poziom glukozy  w ciągu ostatnich 3 miesięcy był prawidłowy. Zalecenia Amerykańskiego Towarzystwa Diabetologicznego określają, iż stan przedcukrzycowy można podejrzewać, jeśli poziom hemoglobiny glikowanej wynosi 5,7 – 6,4 %.

  W skład pakietu wchodzą następujące badania:

  GLU Glukoza (L43)
  MOCZ Badanie ogólne moczu (A01)
  MIKRALB Mikroalbuminuria
  HBA1C Hemoglobina glikowana (HbA1c) (L55)

  Przygotowanie do badań

  Pod tymi linkami znajdziesz informację o przygotowaniu się do badania:
  Jak przygotować się do pobrania krwi?

  Jak się przygotować do pobrania moczu?

  Należy pamiętać, że w momencie stawienia się na pobranie krwi w przypadku badań wykonywanych w moczu, kale bądź ślinie należy materiał dostarczyć do Punktu Pobrań w odpowiednim pojemniku.  

  *Karty badań nie dotyczą pakietów, wyłącznie pojedynczych badań (składowych pakietów). W przypadku braku karty do pobrania, prosimy o kontakt z lokalnym działem obsługi klienta : https://www.alablaboratoria.pl/form/pok