Cytologia cienkowarstwowa wykonana w technologii LBC na podłożu SurePath

  Kiedy i w jakim celu

  Cytologia płynna (cytologia LBC – Liquid Based Cytology) przeprowadzana jest w celu diagnostyki przesiewowej w kierunku raka szyjki macicy. To precyzyjna metoda, dająca także możliwość wykonania badań genetycznych (np. HPV) z jednego pobrania na podłoże płynne. 

  Charakterystyka badania

  Badanie cytologii płynnej polega na pobraniu przez lekarza ginekologa lub położną, za pomocą specjalnej szczoteczki, komórek szyjki macicy na podłoże płynne (LBC). Rozmaz zostaje następnie poddany ocenie mikroskopowej przez zespół doświadczonych specjalistów.

  Cytologię płynną (cytologię LBC) można wykonać w gabinetach ginekologicznych lub w wybranych placówkach posiadających stanowisko do pobrań ginekologicznych.

  Przed badaniem nie należy współżyć 2-3 doby wcześniej ani stosować żadnych preparatów dopochwowych (globulek, kremów, irygacji), gdyż może to wpłynąć niekorzystnie na jakość techniczną badania cytologii płynnej. Przeciwwskazaniem do wykonania cytologii LBC są krwawienia z dróg rodnych, miesiączka, nasilone upławy czy też stany zapalne w obrębie narządów rodnych.

  Kup badanie w
  sklepie internetowym
  Sprawdź
  cenę badania
  Pobierz
  kartę badania*
  X
  *Karty badań nie dotyczą pakietów, wyłącznie pojedynczych badań (składowych pakietów). W przypadku braku karty do pobrania, prosimy o kontakt z lokalnym działem obsługi klienta : https://www.alablaboratoria.pl/form/pok