EPX Eozynofilowe białko X

  Charakterystyka badania

  Badanie ma na celu wykrycie eozynofilowego białka X (EPX), którego zwiększona obecność w kale może świadczyć o toczącym się stanie zapalnym lub infekcji pasożytniczej. Wykorzystywane w diagnostyce zaburzeń jelitowych.

   

  EPX jest cytotoksycznym białkiem wydzielanym przez zaktywowane eozynofile w reakcji obronnej przed patogenami, takimi jak bakterie i pasożyty. Stanowi marker i oceny reakcji zapalnych w jelicie. 

  Niewielkie podwyższenie poziomu eozynofilowego białka X (EPX) w kale sugeruje utajony stan podrażnienia przez antygeny (składniki pokarmowe, mikroorganizmy). 

  W przypadku znacznego zwiększenia poziomu eozynofilowego białka X (EPX) będącego wyrazem nasilonych reakcji immunologicznych podejrzewa się obecność pasożytów jelitowych. Poza tym duża ilość eozynofilowego białka X (EPX) wskazuje na alergie i nadwrażliwości pokarmowe typu IgG4.

   

  Kup badanie w
  sklepie internetowym
  Sprawdź
  cenę badania
  Pobierz
  kartę badania*
  X
  Pobierz
  ulotkę PDF
  *Karty badań nie dotyczą pakietów, wyłącznie pojedynczych badań (składowych pakietów). W przypadku braku karty do pobrania, prosimy o kontakt z lokalnym działem obsługi klienta : https://www.alablaboratoria.pl/form/pok