Borrelia burgdorferi DNA

  Kiedy i w jakim celu

  Celem badania jest wykrycie obecności materiału genetycznego (DNA) Borrelia burgdorferi we krwi pacjenta. Badanie jest wykonywane metodą RT-PCR, która wykazuje dużą czułość i swoistość. Wykonywane w diagnostyce boreliozy.

  Charakterystyka badania

  Zakażenia krętkiem Borrelia burgdorferi rozpoczynają się od zmian skórnych (tzw. rumień wędrujący), które pojawiają się w ciągu kilku tygodni od momentu ukąszenia przez kleszcza. Trzeba mieć jednak na uwadze, że rumień występuje tylko u 25-50% chorych. Mogą też pojawić się nieswoiste objawy przypominające grypę. W przypadku nieleczonych pacjentów występują objawy ze strony układu nerwowego oraz krążenia.

   

  Badanie metodą RT-PCR umożliwia wykrycie DNA Borrelia burgdorferi we krwi pacjenta we wczesnej fazie zakażenia boreliozą. Wskazaniem do wykonania badania jest podejrzenie możliwości zakażenia boreliozą.

  Kup badanie w
  sklepie internetowym
  Sprawdź
  cenę badania
  Pobierz
  kartę badania*
  X
  *Karty badań nie dotyczą pakietów, wyłącznie pojedynczych badań (składowych pakietów). W przypadku braku karty do pobrania, prosimy o kontakt z lokalnym działem obsługi klienta : https://www.alablaboratoria.pl/form/pok