Amfetamina - test narkotyczny w moczu (P07)

 • Kiedy i w jakim celu

  Analizę wykonuje się w celu wykazania bądź wykluczenia narażenia na amfetaminę

  Kiedy istnieje podejrzenie zażywania niedozwolonych substancji psychoaktywnych, w tym psychostymulantów, do których zaliczana jest amfetamina.

 • Charakterystyka badania

  Amfetamina to środek psychostymulujący, który powoduje długotrwałe pobudzenie. Nie jest przyczyną rozwoju uzależnienia fizycznego lub jest ono bardzo słabo wyrażone (może objawiać się dusznościami i lekkimi zawrotami głowy w momencie odstawienia), wywołuje jednak - jak każdy środek pobudzający - uzależnienie psychiczne. Osoba pod wpływem amfetaminy wykazuje oznaki euforii, agresji, uczucia przypływu energii, pobudzenia seksualnego, wzmożonej gadatliwości, empatii. Dochodzi do rozszerzenia źrenic, przyspieszenia oddechu, suchości w ustach, podwyższenia libido, zmniejszenia apetytu, co prowadzi do utraty masy ciała oraz formikacji (uczucia występowania insektów na skórze). Po fazie pobudzenia występuje tzw. efekt z odbicia, charakteryzujący się spadkiem sił witalnych oraz nastroju, co jest częstą przyczyną prób samobójczych.

 • Pobierz
  kartę badania*
  X
  To badanie możesz kupić w naszym
  sklepie internetowym
  Sprawdź
  cenę badania
  * Karty badań nie dotyczą pakietów, wyłącznie pojedynczych badań (składowych pakietów). W przypadku braku karty do pobrania, prosimy o kontakt z lokalnym działem obsługi klienta : https://www.alablaboratoria.pl/form/pok