Rubella (różyczka) - p/c IgM (V24)

  Kiedy i w jakim celu

  Celem badania jest oznaczenie przeciwciał IgM przeciw wirusowi różyczki. Zalecane w przypadku ekspozycji na różyczkę lub podejrzenia zakażenia, a także kontrolnie u kobiet w ciąży.

  Charakterystyka badania

  Swoiste przeciwciała IgM przeciw wirusowi różyczki wykrywane są u osób, które niedawno uległy zakażeniu lub były niedawno szczepione. Różyczka jest chorobą zakaźną, wywoływaną przez wirus różyczki, który charakteryzuje się wysoką zakaźnością. Źródłem zakażenia jest wyłącznie chory na różyczkę człowiek. Zakażenie przenosi się drogą kropelkową, a w przypadku zakażeń wrodzonych - przez łożysko.

  Wskazania do wykonania badania p/c IgM przeciw wirusowi różyczki:

  • podejrzenie zakażenia wirusem różyczki
  • kontrolnie u kobiet ciężarnych, u których nie występują przeciwciała ochronne IgG, ponieważ infekcje wirusem różyczki często nie dają objawów klinicznych.

  Przygotowanie do badań:

  • materiałem do badania jest krew, Pacjent nie musi być na czczo
  • zaleca się równoczesne wykonanie poziomu p/c przeciw wirusowi różyczki w kl. IgG i IgM
  • w przypadku IgG(-) , IgM(+), badanie należy powtórzyć za ok. 3 tygodnie
  • w przypadku kobiety ciężarnej z dodatnimi obiema klasami, konieczna jest dalsza diagnostyka – Rubella awidność p/c IgG

  Kup badanie w
  sklepie internetowym
  Sprawdź
  cenę badania
  Pobierz
  kartę badania*
  X
  *Karty badań nie dotyczą pakietów, wyłącznie pojedynczych badań (składowych pakietów). W przypadku braku karty do pobrania, prosimy o kontakt z lokalnym działem obsługi klienta : https://www.alablaboratoria.pl/form/pok