Chlamydia trachomatis - p/c IgG (S73)

  Kiedy i w jakim celu

  Badanie w kierunku Chlamydia trachomatis ma na celu określenia obecności przeciwciał klasy IgG, powstałych w wyniku kontaktu organizmu z bakterią. Wykonywane w przypadku podejrzenia przebycia zakażenia oraz w diagnostyce przewlekłych schorzeń układu moczowo-płciowego u kobiet i mężczyzn.

  Charakterystyka badania

  Chlamydia trachomatis jest to bakteria będąca najczęstszą przyczyną chorób przenoszonych drogą płciową. Zakażenie może przebiegać bezobjawowo, jednak nieleczone może prowadzić do rozwoju licznych schorzeń układu moczowo-płciowego, takich jak niegonokokowe zapalenie cewki moczowej u mężczyzn, czy śluzowo- ropne zapalenie szyjki macicy oraz zapalenie narządów miednicy małej u kobiet. W przypadku braku reakcji, niektóre z nich mogą prowadzić nawet do niepłodności. 

  Badanie pod kątem obecności przeciwciał w klasie IgG przeciwko Chlamydia trachomatis jest elementem diagnostyki przewlekłych chorób układu moczowo-płciowego. Wskazaniem do badania mogą być też choroby i powikłania, co do których istnieje podejrzenie, że ich rozwój mógł nastąpić w konsekwencji dawnej, niedoleczonej infekcji wywołanej przez bakterię. Przeciwciała IgG pojawiają się we krwi ok. 6-8 tygodni od zakażenia bakterią. 

  Materiałem do badania jest krew. Badanie nie wymaga specjalnego przygotowania. Pacjent nie musi być na czczo.

  Kup badanie w
  sklepie internetowym
  Sprawdź
  cenę badania
  Pobierz
  kartę badania*
  X
  *Karty badań nie dotyczą pakietów, wyłącznie pojedynczych badań (składowych pakietów). W przypadku braku karty do pobrania, prosimy o kontakt z lokalnym działem obsługi klienta : https://www.alablaboratoria.pl/form/pok