Borelioza - p/c IgM (S25)

  Kiedy i w jakim celu

  Badanie w kierunku boreliozy, które polega na oznaczeniu poziomu przeciwciał przeciw krętkom Borrelia burgdorferi w klasie IgM. W przypadku wyników dodatnich zaleca się potwierdzenie diagnozy za pomocą metody Western-Blot.

  Charakterystyka badania

  Zakażenia bakteriami Borrelia początkowo charakteryzują się zmianami skórnymi (rumień wędrujący), które pojawiają się w ciągu kilku tygodni od momentu ukłucia przez kleszcza. Rumień występuje tylko u 25-50% chorych. Mogą także pojawić się nieswoiste objawy przypominające grypę, a u nieleczonych pacjentów występują objawy ze strony układu nerwowego oraz krążenia.

  Przeciwciała IgM występują w początkowej fazie infekcji - osiągają najwyższe stężenie ok. 3-6 tygodnia od zakażenia. Wynik badania w kierunku boreliozy powinien być rozpatrywany w połączeniu z objawami kl

  inicznymi. W przypadku wyników pozytywnych i granicznych zaleca się ich weryfikację za pomocą testu Western-Blot.

  Jeśli chcielbyście się Państwo dowiedzieć więcej na temat diagnostyki boreliozy, oraz dlaczego jest ona taka trudna, zapraszamy do obejrzenia webinarium, które prowadził prof. Tomasz Wielkoszyński.

  Kup badanie w
  sklepie internetowym
  Sprawdź
  cenę badania
  Pobierz
  kartę badania*
  X
  *Karty badań nie dotyczą pakietów, wyłącznie pojedynczych badań (składowych pakietów). W przypadku braku karty do pobrania, prosimy o kontakt z lokalnym działem obsługi klienta : https://www.alablaboratoria.pl/form/pok