Borelioza - p/c IgG (S21)

  Kiedy i w jakim celu

  Celem badanie jest oznaczenie poziomu przeciwciał przeciw krętkom Borrelia burgdorferi w klasie IgG. Najwyższe stężenie przeciwciał IgG występuje w okolicach 4-6 miesiąca od ekspozycji. W przypadku wyników dodatnich zaleca się potwierdzenie diagnozy za pomocą metody Western-Blot.

  Charakterystyka badania

  Zakażenia bakteriami Borrelia rozpoczynają się od zmian skórnych (rumień wędrujący), pojawiających się w ciągu kilku tygodni od momentu ukłucia przez kleszcza. Rumień występuje tylko u 25-50% chorych. Mogą także pojawić się nieswoiste objawy przypominające grypę, a u nieleczonych pacjentów występują objawy ze strony układu nerwowego oraz krążenia.

  Jeśli chcesz dowiedzieć więcej na temat diagnostyki boreliozy oraz dlaczego jest ona taka trudna, zapraszamy do odsłuchania webinarium, które prowadził prof. T. Wielkoszyński.

   

  Kup badanie w
  sklepie internetowym
  Sprawdź
  cenę badania
  Pobierz
  kartę badania*
  X
  *Karty badań nie dotyczą pakietów, wyłącznie pojedynczych badań (składowych pakietów). W przypadku braku karty do pobrania, prosimy o kontakt z lokalnym działem obsługi klienta : https://www.alablaboratoria.pl/form/pok