KARIERA
KONTAKT
x
logo Grupy ALAB
Ogólnopolska sieć laboratoriów analiz medycznych

P/c przeciw deamidowanym peptydom gliadyny Ig G (N81)

 • Kiedy i w jakim celu

  Przeciwciała przeciw deamidowanym peptydom gliadyny Ig G, mogą być stosowane w badaniach przesiewowych do rozpoznawania choroby trzewnej, kontroli leczenia i przestrzegania diety bezglutenowej, szczególnie u pacjentów z niedoborami przeciwciał IgA.

  Oznaczenie przeciwciał IgG przeciwko deamidowanej gliadynie jest badaniem wykorzystywanym w diagnostyce celiakii, stosowanym u osób z objawami wskazującymi na celiakię.

 • Charakterystyka badania

  Celiakia (choroba trzewna) jest jedyną chorobą autoimmunizacyjną o znanej etiologii. Przyczyną choroby jest trwała nietolerancja glutenu, białka zawartego w zbożach, takich jak pszenica, jęczmień i żyto. Celiakia to choroba uwarunkowana genetycznie. W rozpoznawaniu enteropatii glutenowej, oprócz kryteriów klinicznych, stosuje się oznaczenie przeciwciał IgG przeciwko deamidowanej gliadynie.


 • sprawdź
  cenę badania
  to badanie możesz kupić w naszym
  sklepie internetowym
  pobierz
  kartę badania*
  X
  * Karty badań nie dotyczą pakietów, wyłącznie pojedynczych badań (składowych pakietów). W przypadku braku karty do pobrania, prosimy o kontakt z lokalnym działem obsługi klienta : https://www.alablaboratoria.pl/form/pok