KARIERA
KONTAKT
COVID 19
UMÓW SIĘ ONLINE
CENTRUM WIEDZY
x
Ogólnopolska sieć laboratoriów analiz medycznych


RNA wirusa SARS-COV-2 (ślina, metoda PCR, COVID) wynik w języku polskim

 • Kiedy i w jakim celu

   

  Na badanie obowiązuje rejestracja online, lub telefoniczna - 22 349 11 97

   

   

  ​Badanie wykonujemy w specjalnie do tego celu przygotowanych Punktach Pobrań w Warszawie. Badanie nie jest dostępne w innych miastach w Polsce.

  Cena badania - 400 zł + 23 zł usługa pobrania. Czas oczekiwana na wynik - do 24 godzin.

  Wynik badania dostępny jest w języku polskim, angielskim lub niemieckim. Właściwą wersję językową należy wybrać przy zakupie badania w Punkcie Pobrań.

   

  Badanie wykonuje się w celu wykrycia materiału genetycznego wirusa SARS-CoV-2 met. RT-PCR dla potwierdzenia lub wykluczenia zakażenia.

  W badanym materiale poszukuje się genów charatkerystycznych dla wirusa SARS-CoV-2 zgodnie z obowiązującymi na terenie Polski "Rekomendacjami NIZP-PZH w zakresie diagnostyki molekularnej SARS-CoV-2". Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych organiczeń nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii z dnia 26 lutego 2021 (Dz.U. z 2021 r. poz. 367), każdy wynik PCR oraz antygenu w kierunku SARS-CoV-2 jest raportowany do systemu EWP.

   

  Badanie przeznaczone jest w szczególności dla pacjentów, którzy mają przeciwskazania do pobierania materiału z nosogardzieli (np. skrzywiona przegroda nosowa) lub odczuwają lęk przed takim pobraniem.

 • Przygotowanie do badań

  • Badanie powinno być wykonane rano, przed porannym szczotkowaniem zębów, na czczo (również bez płynów), oraz bez palenia papierosów.
  • Jeśli badanie wykonujemy w ciągu dnia co najmnie 30 minut przed pobraniem należy powstrzymać się od jedzenia, picia oraz palenia papierosów.
 • Charakterystyka badania

  Materiałem do badania jest ślina, pobierana do oznaczonej i przekazanej Państwu przez nasz personel próbowki.

  Przed pluciem pacjent powinien się rozluźnić, a następnie delikatne, przez ok. 30 sek. pocierać policzki, aby wytworzyć ślinę. 

  Materiał do probówki pacjent oddaje wkładając ją pod maseczkę (nie zdejmujemy maseczki do oddania materiału).

  Wystarczająca do badania ilość śliny to objętość 1,0 do 1,5 ml (bez piany). Większość osób potrzebuje od 2 do 5 minut do napełnienia probówki taką ilością śliny.

  Po napełnieniu probówki materiałem pacjent samodzielnie ją zakręca, a następnie umieszcza w strunowej torebce, otrzymanej od personelu Punktu Pobrań.

   

 • Badania powiązane

  RNA wirusa SARS-COV-2 (wymaz,­ metoda PCR,­ COVID) wynik w języku polskim


 • sprawdź
  cenę badania
  pobierz
  kartę badania*
  X
  * Karty badań nie dotyczą pakietów, wyłącznie pojedynczych badań (składowych pakietów). W przypadku braku karty do pobrania, prosimy o kontakt z lokalnym działem obsługi klienta : https://www.alablaboratoria.pl/form/pok