P/c przeciw wirusowi SARS CoV-2 w klasie IgG, (S1,S2, N) met. Western- Blot.

  Kiedy i w jakim celu

  Test EUROLINE Anti-SARS-CoV-2 Profile IgG wykonuje się w celu identyfikacji osób, które przebyły infekcję wirusem SARS-CoV-2 oraz jako test sprawdzający odpowiedź organizmu na szczepienie.

  Charakterystyka badania

  EUROLINE Anti-SARS-CoV-2 Profile IgG jest testem jakościowym służącym do wykrywania swoistych przeciwciał IgG przeciwko antygenom S1, S2 i N wirusa SARS-CoV-2. W teście dodatkowo oznaczane są przeciwciała przeciwko białku N innych sezonowych koronawirusów: HCoV-HKU1, HCoVOC43, HCoV-NL63 i HCoV-229E.

  Test odpowiada na pytanie:

  • czy pacjent miał kontakt z koronawirusem w przeszłości i przeszedł zakażenie (nawet bezobjawowe)
  • czy pacjent wytworzył przeciwciała po szczepieniu przeciwko COVID-19

  Organizm człowieka reaguje na zakażenie wirusem SARS-CoV-2 lub na szczepienie przeciwko COVID-19 poprzez odpowiedź humoralną (wytwarzanie przeciwciał) oraz odpowiedź komórkową.

  Test EUROLINE Anti-SARS-CoV-2 Profile IgG, oparty na metodzie Western Blot, przeznaczony jest do stosowania jako narzędzie diagnostyczne w celu identyfikacji osób, które przebyły infekcję wirusem SARS-CoV-2 oraz jako test sprawdzający odpowiedź organizmu na szczepienie.

  W teście wykorzystano wysoce immunogenne właściwości białek N i S koronawirusa. Pasek testowy opłaszczono rekombinowanymi antygenami S1, S2 i N wirusa SARS-CoV-2 oraz antygenami N koronawirusów HCoV-HKU1, HCoV-OC43, HCoV-NL63 i HCoV-229E.

  W przypadku obecności specyficznych przeciwciał w badanej surowicy dochodzi do powstawania kompleksów przeciwciało-antygen. Znakowanie kompleksów w drugim etapie testu powoduje  reakcję barwną w postaci widocznych prążków. Odczyt dla  każdego antygenu wykonywany jest oddzielnie.

  Za wynik dodatni badania w kierunku zakażenia SARS-CoV-2 uznaje się pojawienie co najmniej dwóch intensywnych prążków specyficznych dla antygenów SARS-CoV-2 S1, SARS-CoV-2 S2 lub SARS-CoV-2 NP

  Uwaga:

  Obecność przeciwciał przeciwko antygenowi N wskazuje na zakażenie koronawirusem.

  Obecność wyłącznie przeciwciał przeciwko antygenom S (S1,S2) może świadczyć zarówno o zetknięciu z wirusem SARS-CoV-2 jak i może być odpowiedzią na szczepienie przeciwko COVID-19.

  Pakiet kompleksowej oceny odpornosci SARS-COV-2 (HUMORALNA I KOMÓRKOWA) sprawdzisz tu: PAKIET

  Przygotowanie do badania:

  Materiałem do badania jest krew z żyły łokciowej. Należy pamiętać, że ze względu na czas potrzebny do wytworzenia przez organizm przeciwciał IgG,  badanie wykonuje się po co najmniej 11-14 dniach od zakażenia / pełnego szczepienia.

  Badanie nie musi być przeprowadzane na czczo.

  Przygotowanie do badania:

  Materiałem do badania jest krew z żyły łokciowej. Należy pamiętać, że ze względu na czas potrzebny do wytworzenia przez organizm przeciwciał IgG,  badanie wykonuje się po co najmniej 11-14 dniach od zakażenia / pełnego szczepienia.

  Badanie nie musi być przeprowadzane na czczo.

  Kup badanie w
  sklepie internetowym
  Sprawdź
  cenę badania
  Pobierz
  kartę badania*
  X
  *Karty badań nie dotyczą pakietów, wyłącznie pojedynczych badań (składowych pakietów). W przypadku braku karty do pobrania, prosimy o kontakt z lokalnym działem obsługi klienta : https://www.alablaboratoria.pl/form/pok