Cytologia płynna oraz Badanie immunohistochemiczne P16/KI67 (podłoże Sure Path)

  Kiedy i w jakim celu

  Pakiet badań w celu diagnostyki w kierunku raka szyjki macicy.

  Charakterystyka badania

  Cytologia płynna (cytologia LBC – Liquid Based Cytology) – metoda precyzyjna dająca możliwość wykonania badań genetycznych np. HPV oraz testu CINtec PLUS z jednego pobrania na podłoże płynne.

  Badanie CINtec PLUS to zaawansowany test medyczny łączący w sobie dwa biomarkery p16 oraz Ki-67 celem wykrycia komórek, które przeszły transformację nowotworową pod wpływem HPV HR. Badanie CINtec PLUS należy wykonać u pacjentek z nieprawidłowym wynikiem badania cytologicznego, zwłaszcza ASC-US lub LSIL lub u pacjentek z prawidłową cytologią oraz dodatnim wynikiem HPV DNA HR.

  Badanie cytologii płynnej wraz z testem CINtec PLUS polega na pobraniu komórek szyjki macicy na podłoże płynne (LBC). Wymaz jest wykonywany przez lekarza ginekologa lub położną, za pomocą specjalnej szczoteczki cytologicznej.

  Badanie można wykonać w gabinetach ginekologicznych lub w wybranych placówkach posiadających stanowisko do pobrań ginekologicznych.

  Przygotowanie do badań

  • Przed badaniem nie należy współżyć 2-3 doby i nie należy stosować żadnych preparatów dopochwowych (globulek, kremów, irygacji), gdyż może to wpłynąć niekorzystnie na jakość techniczną badania.
  • Przeciwwskazaniem do wykonania są: krwawienie z dróg rodnych, także miesiączkowe, nasilone upławy i stany zapalne w obrębie narządów rodnych.
  Kup badanie w
  sklepie internetowym
  Sprawdź
  cenę badania
  Pobierz
  kartę badania*
  X
  *Karty badań nie dotyczą pakietów, wyłącznie pojedynczych badań (składowych pakietów). W przypadku braku karty do pobrania, prosimy o kontakt z lokalnym działem obsługi klienta : https://www.alablaboratoria.pl/form/pok